Policja dostała to nagranie od kierowcy. Przejechał obok kobiety z dzieckiem

Policja dostała to nagranie od kierowcy. Przejechał obok kobiety z dzieckiem

Policja dostała to nagranie od kierowcy. Przejechał obok kobiety z dzieckiem
Policja dostała to nagranie od kierowcy. Przejechał obok kobiety z dzieckiem
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
15.12.2022 19:49, aktualizacja: 15.12.2022 20:25

Do ogromnej tragedii mógł doprowadzić 46-latek z Katowic, który omijał pojazd przed przejściem dla pieszych. Niewiele brakowało, a kierowca renault wjechałby w kobietę z dziecięcym wózkiem. Mężczyzna nie uniknie konsekwencji, bo nagranie całego zajścia dostarczył policji inny z uczestników ruchu.

Rosnąca popularność wideorejestratorów sprawiła, że policja uruchomiła akcję "Stop agresji drogowej". Dzięki niej świadkowie niebezpiecznych zdarzeń mogą dostarczyć mundurowym informacje czy filmy zawierające dowody nieodpowiedzialnej jazdy. Ze specjalnie uruchomionej skrzynki pocztowej skorzystała osoba, która na Śląsku na własne oczy widziała, jak kierowca renault łamie przepisy.

Policja dostała to nagranie od kierowcy. Przejechał obok kobiety z dzieckiem

Aby uzmysłowić, jak niewiele zabrakło do tragedii, policja udostępniła nagranie z wideorejestratora. Widzimy na nim, że kobieta z wózkiem zatrzymała się, by wejść na przejście dla pieszych. W efekcie seat ibiza zatrzymał się przed "pasami". Nie zrobił tego jednak kierowca renault megane.

Co więcej, zignorował on powierzchnię wyłączoną z ruchu, jaką stworzono przed przejściem dla pieszych, aby właśnie kierowcy nie omijali pojazdów znajdujących się na prawym pasie. 46-latek z Katowic przejechał tuż obok kobiety z dzieckiem. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policji udało się ustalić tożsamość kierowcy renault. Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń i dobrowolnie poddał karze. O jej wymiarze zadecyduje sąd. Na jego konto trafiło już 15 punktów karnych, ale to nie wszystko. Mieszkańcowi województwa śląskiego dodatkowo grozi grzywna do 30 tys. zł i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje. Dla piratów drogowych nigdy nie będzie taryfy ulgowej. Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów – czytamy w apelu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)