Pijana 81-latka rozbijała się po Sopocie. Była już karana za jazdę po alkoholu

Pijana 81‑latka rozbijała się po Sopocie. Była już karana za jazdę po alkoholu

Starsza pani nie stroniła od alkoholu za kierownicą (zdjęcie poglądowe)
Starsza pani nie stroniła od alkoholu za kierownicą (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński
24.06.2021 11:41, aktualizacja: 14.03.2023 16:04

Jazda po alkoholu nie jest domeną wyłącznie młodych i nieodpowiedzialnych. Podobne występki zdarzają się również seniorom. Przykładem jest 81-latka zatrzymana w Sopocie dzięki interwencji świadka. Ten zauważył, jak starsza kobieta wjeżdża z impetem na krawężnik, a następnie wyrzuca butelkę na trawnik.

Do zdarzenia doszło w środę 23 czerwca na ulicy Cieszyńskiego w Sopocie. 32-letni mieszkaniec Redy zwrócił uwagę na dziwnie jadącą toyotę, którą kierowała starsza pani. Kobieta miała problem z utrzymaniem toru jazdy, a podczas parkowania uderzyła w krawężnik.

Można by sądzić, że to wszystko wina zaawansowanego wieku i wynikającego z niego gorszego refleksu, lecz wszystko stało się jasne, gdy seniorka wyrzuciła na trawnik butelkę po alkoholu. Świadek, podejrzewając, że kierująca może być pijana, wezwał na miejsce policję.

Funkcjonariusze podjęli próbę badania alkomatem, lecz z uwagi na stan, w jakim znajdowała się 81-latka, było to niemożliwe. Przebadano ją dopiero 3 godziny później w placówce medycznej. Wynik? 0,7 promila.

Jakby tego było mało, okazało się, że starsza pani ma już na koncie podobne wybryki. W 2015 roku została zatrzymana za jazdę w stanie nietrzeźwości, a w 2020 również kierowała autem, mając 0,5 promila. Seniorka odpowie teraz przed sądem. Biorąc pod uwagę, że nie był to pierwszy raz, za popełnione czyny może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)