Nowe tablice już dostępne. Debiutują w jednym województwie

Nowe tablice już dostępne. Debiutują w jednym województwie

Wymiana tablic rejestracyjnych - zdjęcie ilustracyjne
Wymiana tablic rejestracyjnych - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © WP | Tomasz Budzik
09.02.2024 10:04, aktualizacja: 09.02.2024 10:39

Pula znaków możliwych do zastosowania na tablicach rejestracyjnych największych polskich miast niebawem się wyczerpie, a stosowane dotychczas litery zostaną zastąpione nowymi. Właściwie już się to dzieje, choć na razie tylko w jednym województwie.

Konkretnie w woj. dolnośląskim i tylko w przypadku tablic indywidualnych. Spersonalizowane "blachy" nie będą już sygnowane literą D, lecz V.

"Jest możliwość zamówienia tablic rejestracyjnych indywidualnych zaczynających się literą V (V0, V1, V2... do V9). Dostępność tablic indywidualnych może każdy zainteresowany może sprawdzić na stronie http://wyszukiwarkaitr.cui.wroclaw.pl/" — mowi Mikołaj Czerwiński z Urzędu Miejskiego Wrocławia, w rozmowie z serwisem "Bussiness Insider".

Wzór standardowych tablic wydawanych bez dodatkowej opłaty, póki co pozostaje jednak bez zmian. Kierowcy z woj. dolnośląskiego, którzy nie zawnioskują o tablice indywidualne, wciąż będą otrzymywać oznaczenia rozpoczynające się literą "D".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie potrwa to jednak długo, gdyż dostępna pula zbliża się ku końcowi. Gdy się wyczerpie, Dolny Śląsk przejdzie na literę "V". Podobne plany dotyczą także innych województw. Zgodnie z planami ministerstwa infrastuktury, woj. mazowieckie w przyszłości dostanie tablice z literą "A" na początku. Na Śląsku będzie to "I", w Małopolsce "J", a w Wielkopolsce "M".

Nie sposób nie wspomnieć także o woj. pomorskim, gdzie przewidziano literę "X" z zabawnym oznaczeniem "XD" dla miasta Gdańska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)