Podpuszczają kierowców. Wystarczy spojrzeć na tablice policyjnego wozu

Nietypowy nieoznakowany radiowóz
Nietypowy nieoznakowany radiowóz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja
Mateusz Lubczański

19.08.2023 08:21, aktual.: 19.08.2023 13:56

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie korzystają z nieoznakowanego radiowozu w swojej codziennej pracy. W tym przypadku, radiowóz to model Cupra Leon. Co jednak przyciąga uwagę, to jego charakterystyczna tablica rejestracyjna, która stanowi swoistą przynętę na nieodpowiedzialnych kierowców.

Niektórzy kierowcy mogą kojarzyć, że policja często porusza się nieoznakowanymi samochodami marki BMW, zwłaszcza modelami z serii 3 i 5 GT. Również niektóre komendy mają w swoim posiadaniu na przykład kie ceed. Niemniej jednak, funkcjonariusze z Kępna wybrali do swojej pracy model cupra leon (a nie leon cupra), który dysponuje mocą 310 KM.

Taka moc jest zdecydowanie wystarczająca do wykonywania codziennych obowiązków służbowych. Ale to nie wszystko, bo elementem zestawu do walki z kierowcami skłonnymi do szybkiej jazdy można nazwać również tablice rejestracyjne.

Policyjna cupra ma "blachy" PKE 1NA1. Na pierwszy rzut oka może wydawać się niewyróżniająca, ale biorąc pod uwagę, że jest ona zamontowana na policyjnym, nieoznakowanym radiowozie, skojarzenia z policją mogą nasunąć się same. Dla niektórych "1NA1" może stanowić zachętę do ścigania się na drodze. A mandaty "lecą".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (309)