Najlepsze motoryzacyjne czasopisma

Najlepsze motoryzacyjne czasopisma11.06.2014 20:42
Najlepsze motoryzacyjne czasopisma
Bartosz Adamiak

Bez nich nie przeżyłbym nawet dnia, dzięki nim zakochuje się na nowo w starych, jak i nowych autach.

Jakie są Wasze sposoby na zaśnięcie? Osobiście nie zasnę kiedy nie będę widział na prawym boku Mercedesa Gullwing na czarnym tle. Uważam że jest to najpiękniejsza fotografia motoryzacyjna wszech czasów i nawet jeśli ktoś mi powie że są lepsze jak np.: stare zdjęcia z wyścigów w Monaco, dalej uparcie będę trzymał przy „skrzydlaku”.

Jednak przed zaśnięciem biorę gazetę motoryzacyjną do ręki i aby nie mieć wyrzutów sumienia, muszę przeczytać chociażby jeden artykuł (zwykle kończy się to na paru artykułach).

W moim domu zawsze było pełno motoryzacyjnych encyklopedii wiedzy. Gazety Off-road czy Quadzik, w którym czasami pojawiały się samochodowe wzmianki, chętnie czytałem i czytam do teraz. Jednak w nich brakowało mi tego czegoś czyli błysku, który zachęcałby i pchał ku motoryzacyjnym marzeniom. Brakowało mi szczerego odczucia jakie wywarł samochód na piszącym artykuł dziennikarzu. Dlatego też parę lat temu po raz pierwszy przeczytałem znany wszystkim miesięcznik Top Gear Polska. Pierwszy raz trzymając tą gazetę oglądałem przez godzinę zdjęcia samochodów które były inne niż wszystkie, pełne emocji i dynamizmu, którego według mnie brakuje paru ciekawym aczkolwiek mało wzbudzającym zachwyt gazetom.

Dlatego też dla tym, którzy oprócz jednego czasopisma chcą poznać również inną stronę medalu polecam te tytuły.

1. V12

428966445356445612

Nie każdy na pewno kojarzy tę gazetę. Nie widziałem jej już od dłuższego czasu w Empiku i wyczytałem w Internecie że podobno zbankrutowali. Wielka szkoda, gazeta miała potencjał. Przede wszystkim opisywali świetne najnowsze samochody. Potrafili połączyć dobrej jakości zdjęcia z luźnym tekstem oraz surową specyfikacją samochodu. Jeśli ktoś ma jakieś stare numery chętnie je odkupię.

2. Auto świat

428966445356642220

Nie lubię zwykłych zdjęć które wyglądają na robione komórką – zdjęcia samochodów wymagają porządnego sprzętu. Owszem kiedyś w tej gazecie były takie zdjęcia. Blade i bez humoru. Brak w nich było czegoś co zadziała na użytkownika z taką mocą że po przeczytaniu artykułu powie – muszę mieć ten samochód. Auto świat wydanie z klasykami właśnie to posiada. Wielkim plusem jakim darze te czasopismo jest ogromna dbałość o detale i ciekawe samochody.

3. KMH

428966445356838828

Kiedy pierwszy raz miałem w ręku tę gazetę zaskoczyła mnie ciekawa faktura pierwszej okładki. Miła w dotyku i zarazem niespotykana na Polskim rynku. Całą grubą gazetę czyta się bardzo szybko, a przy tym nie męczy się kolejnych działów tylko ma się ochotę na więcej i więcej. Bardzo dobre testy samochodów które w większości jeżdżą już na Polskich drogach. Między testami przeplatają się ciekawe felietony znanych dziennikarzy.

4. Classic Auto

428966445357035436

Tego tytułu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nowa rewelacyjna szata graficzna, świetne zdjęcia i jeszcze lepsze artykuły, przy których można się naprawdę pośmiać. Ciekawe teksty opisujące samochody prosto ze znanych filmów na pewno przypadną kino-maniakom do gustu. Dzięki Classic Auto zobaczyłem że z pozoru normalnych samochodów można stworzyć bardzo dobry artykuł.

5. Top Gear

428966445357232044

Nikogo chyba nie zdziwi że tutaj pojawi się ta właśnie nazwa. Znana na całym świecie seria Top Gear, pnie się ciągle ku górze. Coraz ciekawsze artykuły i zdjęcia. Obserwując już od długiego czasu ten miesięcznik zauważyłem co mnie bardzo cieszy, że nasi motoryzacyjni dziennikarze testują coraz to lepsze samochody. Może Polska będzie również miała swoja serię w telewizji, tak jak w Anglii?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)