Motor Trade Insurance – polisa dla branży motoryzacyjnej

Motor Trade Insurance – polisa dla branży motoryzacyjnej

Motor Trade Insurance – polisa dla branży motoryzacyjnej
Platforma Autokult
23.05.2017 11:01, aktualizacja: 01.10.2022 20:07

Działalność w branży motoryzacyjnej wiąże się z wieloma specyficznymi zagrożeniami, jakich nie sposób spotkać w firmach zajmujących się innymi usługami lub sprzedażą odmiennych towarów. W przypadku salonów samochodowych, warsztatów, myjni czy stacji kontroli pojazdów zachodzi wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia auta należącego do klienta, co wiąże się z niekiedy z wielotysięcznymi stratami i utratą dobrego wizerunku firmy. Motor Trade Insurance jest więc w wielu przypadkach koniecznością.

Ubezpieczenie z wariantami dla każdego

Bez względu na to, czy prowadzi się komis samochodowy, warsztat czy myjnię, można znaleźć Motor Trade Insurance w wariancie odpowiadającym potrzebom danego biznesu. Polisa jest dostępna nie tylko w wersji podstawowej, ale także wzbogaconej o wiele rozszerzeń, jak choćby:

  • Sold Traders, czyli rozszerzenie dla osób prowadzących działalność związaną ze sprzedażą pojazdów silnikowych,
  • Under 25’s, czyli ubezpieczenie dodatkowe dla osób w wieku poniżej 25 lat lub zatrudniających pracowników młodocianych,
  • Demonstration Cover, czyli polisę, dzięki której sprzedawcy samochodów są chronieni przed kosztami związanymi z naprawą aut uszkodzonych w czasie jazdy testowej lub prezentacji samochodu klientowi.

Motor Trade Insurance obejmuje również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dzięki czemu w razie uszkodzenia auta należącego do klienta, wypłacane jest odszkodowanie pozwalające na jego naprawę. Dotyczy to między innymi tych sytuacji, w których do uszkodzenia pojazdu klienta dochodzi w wyniku źle wykonanej naprawy, czyszczenia czy lakierowania auta. W takim zakresie jest to polisa podobna do ubezpieczeń kupowanych przez lekarzy czy prawników – chroni przed skutkami błędów popełnionych w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Ubezpieczenie również dla Polaków

Polisa Motor Trade Insurance obowiązuje w całej Europie, dzięki czemu mogą z niej korzystać również Polacy. Dotyczy to zarówno Polaków mieszkających w kraju, jak i tych, którzy przebywają na emigracji i tam prowadzą działalność związaną z branżą motoryzacyjną. Ubezpieczenie można zakupić podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem lub poprzez wypełnienie formularza online, co znacząco ułatwia skorzystanie z Motor Trade Insurance. Składka na polisę jest niewysoka, a stali klienci mogą dodatkowo liczyć na atrakcyjne obniżki cen. Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe nie posiada w standardowej ofercie odpowiedniej polisy, istnieje możliwość indywidualnego negocjowania warunków ubezpieczenia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)