MOL przejmuje stacje Lotosu. Wiemy, co z pracownikami

MOL Group oficjalnie wchodzi na polski rynek. Węgierski gigant odda jednak punkty na terenie Węgier i Słowacji na rzecz spółki PKN Orlen.

Stacja paliw sieci MOL
Stacja paliw sieci MOL
Źródło zdjęć: © MOL | MOL GROUP
Mateusz Lubczański

02.12.2022 | aktual.: 02.12.2022 11:07

410 stacji benzynowych działających pod szyldem Lotosu trafiło do MOL Group. To węgierskie przedsiębiorstwo naftowo-gazownicze, które obok Orlenu jest jednym z największych w Europie Środkowej. Taki krok podyktowany jest decyzją Komisji Europejskiej: przejęcie grupy Lotos przez Orlen było uzależnione od zagwarantowania odpowiedniej konkurencyjności na polskim rynku.

Jednocześnie MOL sprzeda 143 stacje na terenie Węgier i 39 stacji na terenie Słowacji Orlenowi, co pozwoli Polakom na wejście na te rynki. Transakcja będzie miała kilka etapów. Na początku mowa o 79 stacjach na Węgrzech, do połowy 2023 roku przejęte będą stacje słowackie, a pozostałe mają trafić do Orlenu do połowy 2024 roku.

MOL zapewnia, że w Polsce wszystkie umowy o prace zostaną utrzymane w mocy na dotychczasowych warunkach. Na stacjach pojawią się paliwa powstałe na bazie produktów pochodzących z polskich rafinerii, z dodatkami opracowanymi przez MOL. Oczywiście w punktach MOL nie zabraknie hot-dogów czy kawy.

MOL jest obecny na polskim rynku od 1997 roku, a na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pojawił się w 2004 roku. 20 proc. jej inwestorów stanowią podmioty z Polski. Cała sieć stacji w Europie liczy 2 tys. punktów.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)