Michelin stworzył oponę letnio-zimową zamiast całorocznej

Michelin stworzył oponę letnio-zimową zamiast całorocznej05.03.2015 09:42
Michelin stworzył oponę letnio-zimową zamiast całorocznej

Gdy świat motoryzacji był skupiony na licznych premierach genewskiego salonu samochodowego, Michelin też miał swoją premierę, ale we Francji. Przedstawił produkt nie mniej rewolucyjny od Koenigsegga Regery.

Michelin CrossClimate to opona letnia z homologacją zimową, ze znakiem 3PMSF (3-Peak Mountain with Snow Flake), czyli pozwalającą na poruszanie się po drogach, na których prawnie wymagane są opony zimowe. Nie jest jednak typową oponą całoroczną jak wiele znanych od dawna produktów. Pozbawiona tradycyjnych dla opon zimowych i całorocznych drobnych lameli, ma wygląd bieżnika bliższy oponom letnim. Jednak jego rzeźba oraz unikatowa mieszanka gumowa pozwoliły osiągnąć bardzo dobrą przyczepność mierzoną zarówno w kryteriach dla opon letnich jak i zimowych. Produkt testowały organizacje TÜV-Sud Product Service, DEKRA Test Center i UTAC-CERAM Group i potwierdziły, że CrossClimate jest znakomitą oponą zarówno letnią jak i zimową, przy czym nadal pozostaje typowo letnią oponą z dopuszczeniem do poruszania się zimą.

428105700322059154

Najważniejsze cechy opony CrossClimate to mieszanka gumowa o wyjątkowej elastyczności, zapewniającej przyczepność również na śniegu, samoblokujące, duże lamele 3D opracowane z myślą o warunkach letnich i zimowych oraz wyjątkowo niskie opory toczenia, dzięki czemu opona nie nagrzewa się tak jak zimowa w wysokiej temperaturze.

Michelin CrossClimate to odpowiedź na zupełnie nowe potrzeby rynku. Klimat w wielu państwach Europy jest na tyle łagodny, że śnieg pojawia się zimą jedynie sporadycznie. Ponadto utrzymanie dróg stoi na dość wysokim poziomie i nawet gdy na poboczu leży śnieg, kierowcy zwykle poruszają się po suchej lub mokrej nawierzchni. Stąd pomysł na oponę, która zachowuje się dobrze w warunkach typowych dla letnich, ale przy uwzględnieniu niskich temperatur i ryzyka pojawienia się opadów śniegu.

428105700322255762

Michelin CrossClimate to spełnienie marzeń osób ceniących sobie właściwości jezdne i komfort podróżowania na oponach letnich nawet zimą, oraz tych, które nie przepadają za corocznymi wizytami w zakładach wulkanizacji. To również doskonały produkt dla kierowców poruszających się w krajach, gdzie wymagane jest posiadanie opon zimowych w określonym prawem czasie lub rejonie, mimo że klimat nie jest na tyle surowy, by rzeczywiście istniała konieczność posiadania takich opon. A zatem czy CrossClimate sprawdzi się również w Polsce? Czy stanie się rewolucyjną opona całoroczną?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)