#Mercedes-Benz Klasy E

Mercedes-Benz Klasy E

Mercedes-Benz klasy E to osobowe auto klasy średniej-wyższej produkowane od 1984 roku przez koncern Daimler-Benz.

  • Mercedes-Benz klasy E to osobowe auto klasy średniej-wyższej produkowane od 1984 roku przez koncern Daimler-Benz
  • Mercedes-Benz klasy E dostępny jest z nadwoziem typu sedan, kabriolet, kombi i coupe
  • Mercedes-Benz klasy E jest sprzedawany z tylnym napędem lub napędem na cztery koła
  • Elementy wyposażenia w modelach z rodziny Mercedes-Benz klasy E są dobrze wykonane i spasowane
[1/4] Mercedes-Benz klasy E to osobowe auto klasy średniej-wyższej produkowane od 1984 roku przez koncern Daimler-BenzŹródło zdjęć: © wheelsage.org/Porlamfer

Debiut Mercedesa-Benz klasy E miał miejsce w 1984 roku. Druga generacja Mercedesa-Benz klasy E pojawiła się w 1995 roku. Trzecia generacja Mercedesa-Benz klasy E królowała w latach 2002 – 2008. W latach 2009 – 2016 produkowano czwartą generację Mercedesa-Benz klasy E, natomiast od 2016 powstaje piąta odsłona auta. Na rynku pojawiła się także usportowiona wersja Mercedesa-Benz AMG. Konkurencją Mercedesa-Benz klasy E było Audi A6 i BMW 5.

Mercedes-Benz klasy E – dane techniczne

Mercedes-Benz klasy E dostępny jest z nadwoziem typu sedan, kabriolet, kombi i coupe. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła, tylny lub stały napęd na cztery koła. W ofercie Mercedesa-Benz klasy E znalazły się silniki benzynowe, silniki diesela oraz silniki hybrydowe. Składają się one z 4 – 8 cylindrów, na każdy przypadają 3 – 4 zawory. Silniki Mercedesa-Benz klasy E charakteryzują się mocą 75 – 612 KM oraz pojemnością 1595 – 6208 cm3.

Moment obrotowy układu napędowego wynosi od 126 do 850 Nm. Pojemność bagażnika Mercedesa-Benz klasy E to 390 – 1975 l. Wymiary Mercedesa-Benz klasy E to 4655 – 4947 mm długości, 1740 – 1861 mm szerokości i 1391 – 1512 mm wysokości.

Mercedes-Benz klasy E – opinie

Mercedes-Benz klasy E, jak większość samochodów z silnikiem diesela, ma problemy z filtrem cząstek stałych. Często psuje się mechanizm wycieraczki. Minusem Mercedesa-Benz klasy E jest słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Zawieszenie nie zawsze sprawdza się na polskich drogach. Ponadto eksploatacja Mercedesa-Benz klasy E nie należy do najtańszych.

Zaletą Mercedesa-Benz klasy E są prawidłowe właściwości jezdne. Godny pochwały jest dynamiczny i precyzyjny układ kierowniczy. Elementy wyposażenia są dobrze wykonane i spasowane. Atutem samochodu jest duża dostępność zamienników i części zamiennych. Auto charakteryzuje się dużym promieniem skrętu i mocnymi silnikami.