Mercedes zapowiada nową Klasę E. Debiut jeszcze w tym miesiącu

Nowy Mercedes Klasy E - zapowiedź
Nowy Mercedes Klasy E - zapowiedź
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Mercedes-Benz
Aleksander Ruciński

07.04.2023 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mercedes sukcesywnie odświeża swoją gamę. Kolejnym modelem w kolejce jest Klasa E, która ujrzy światło dzienne już 25 kwietnia. Co się zmieni?

Pierwsza fotografia przedstawiająca profil nowego sedana została właśnie opublikowana w sieci. Widać, że auto zachowa klasyczne linie z obłościami charakterystycznymi dla nowych Mercedesów. Sądząc jednak po detalach, wizualnie będzie mu bliżej do nowej Klasy S niż dotychczasowej E-Klasy.

Niewykluczone, że Mercedes zdecyduje się na podobny zabieg co w przypadku EQE i EQS. Oba modele mogą być bardzo podobne, a główne różnice ograniczą się do wymiarów i dostępności napędów. Sporych zmian można spodziewać się także we wnętrzu.

Prawdopodobnie zagości tam pionowy ekran znany już ze wspomnianej Klasy E czy mniejszej Klasy C. Minimalistyczny i elegancki zarazem. Niespodzianek nie zabraknie też pod maską. W planach jest bowiem szeroko zakrojona elektryfikacja.

Nawet bazowe silniki spalinowe powinny dostać wsparcie miękkiej hybrydy. Będą też oczywiście hybrydy plug-in. Na szczegółową specyfikację musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)