McLaren wkracza na polski rynek! Auto Fus Group otwiera salon w Warszawie

Polski rynek supersamochodów powiększył się o kolejnego gracza. Już za parę tygodni swoją działalność rozpocznie salon McLaren Warszawa zlokalizowany w stolicy na ulicy Ostrobramskiej.

Warszawski salon McLarena jest już w przygotowaniu. Swoją działalność rozpocznie w przeciągu paru tygodni (fot. McLaren)
Warszawski salon McLarena jest już w przygotowaniu. Swoją działalność rozpocznie w przeciągu paru tygodni (fot. McLaren)
Mateusz Żuchowski

03.08.2018 | aktual.: 14.10.2022 14:51

McLaren jest kolejną marką w portfolio Auto Fus Group. Znany dealer BMW i Mini, odpowiedzialny między innymi za dostarczanie tych samochodów do polskiej policji i rządu, w ostatnich latach ściągnął także nad Wisłę marki Rolls-Royce i Alpina. Salon McLarena zostanie zlokalizowany na ulicy Ostrobramskiej 73, a więc w drugim, bardziej oddalonym od ulicy budynku firmy. Jego działalność uzupełni także serwis.

W Warszawie pojawia się kolejny punkt sprzedaży egzotycznych samochodów sportowych po przedstawicielstwach Ferrari, Lamborghini i Astona Martina. Polski rynek superaut przez cały czas rośnie w szybkim tempie. Choć działający już importerzy nie chcą komunikować swoich wyników, nieoficjalnie przyznają, że przyznane im limity są wyprzedawane na długo przed końcem roku.

McLaren powrócił do produkcji samochodów drogowych siedem lat temu (fot. McLaren)
McLaren powrócił do produkcji samochodów drogowych siedem lat temu (fot. McLaren)

Na jaki wynik może liczyć w Polsce McLaren? Ten brytyjski producent tworzy obecnie niewątpliwie jedne z najlepszych samochodów sportowych na świecie, ale wyzwaniem w naszym kraju może być mniejsza rozpoznawalność. Debiut McLarena nad Wisłą był jednak wyczekiwany przez klientów, a próby ściągnięcia marki na nasz rynek były podejmowane przez różne podmioty już od kilku lat. Według informacji przekazanej nam przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, obecnie w Polsce zarejestrowanych jest jedenaście samochodów tej marki.

McLaren to brytyjski producent samochodów założony w 1963 roku w Nowej Zelandii jako zespół wyścigowy przez kierowcę i konstruktora Bruce'a McLarena. Największy rozkwit przypada na połowę lat 80., gdy kierownictwo nad firmą objął Ron Dennis. Pod jego rządami McLaren sięgnął po wiele tytułów mistrzowskich w Formule 1 oraz zbudował swój pierwszy samochód drogowy, legendarnego McLarena F1. Działalność marki prowadzona jest w ultranowoczesnej centrali w Woking w Wielkiej Brytanii.

McLareny są już obecne na polskich ulicach (fot. Czytelnik Autokult)
McLareny są już obecne na polskich ulicach (fot. Czytelnik Autokult)

Marka powróciła do budowy samochodów drogowych sygnowanych swoim logo w roku 2011 wraz z modelem MP4-12C. Od tamtego czasu McLaren Automotive przeżywa rozkwit, a produkcja w tym roku może przekroczyć nawet 4000 egzemplarzy. Choć nowy gracz na rynku już od pięciu lat przynosi zyski, na swój dalszy rozwój przeznacza zdecydowanie większy procent budżetu niż którykolwiek z rywali. Efektem tego jest rozbudowana gama, która obejmuje modele 540C, 570 GT, 570S i 600LT z podstawowej linii "Sports Series", 720S z linii "Super Series" oraz Senna z linii "Ultimate Series". W przygotowaniu znajduje się model Speedtail, który ma być najszybszym samochodem w dziejach motoryzacji.

Polski cennik marki jest jeszcze w fazie przygotowań, ale rozmowy z klientami już się toczą. Pierwszą prezentację modelową warszawski sprzedawca planuje przeprowadzić jeszcze w tym miesiącu.

McLaren tworzy jedne z najbardziej ekstremalnych samochodów drogowych na świecie
McLaren tworzy jedne z najbardziej ekstremalnych samochodów drogowych na świecie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)