Nadchodzi najszybszy samochód świata. Przygotuje go McLaren

Nadchodzi najszybszy samochód świata. Przygotuje go McLaren

Nadchodzi najszybszy samochód świata. Przygotuje go McLaren
Źródło zdjęć: © fot. stopklatka YT
Marcin Łobodziński
26.07.2018 06:52, aktualizacja: 14.10.2022 14:50

Zbliża się premiera najszybszego McLarena w historii tej marki i jednocześnie najbardziej sportowego samochodu, jaki pojawi się na rynku. Jeśli oczywiście o rynku można mówić w kontekście 106 wyprodukowanych aut o nazwie Speedtail.

106 klientów wie o tym aucie już od listopada 2016 roku – wtedy byli poinformowani o koncepcji hipersamochodu, który osiągami ma przebijać wszystko, a do tego ma być luksusowy. Można zatem podejrzewać, że McLaren Speedtail będzie konkurentem Bugatti Chirona.

Zobacz wideo zapowiadające McLarena Speedtail:

Auto określone mianem "The Ultimate Hyper-GT", oznaczone kodem wewnętrznym BP23, ma mieć napęd umożliwiający rozwinięcie prędkości 243 mil na godzinę, tj. 391 km/h, co uczyni go szybszym od legendarnego McLarena F1 i prawdopodobnie najszybszym samochodem dostępnym – w momencie premiery – w sprzedaży.

McLaren Speedtail ucieszy tylko 106 nabywców, którzy wiedzą o nim od blisko dwóch lat. Zostali starannie wyselekcjonowani pośród klientów McLarena i czekają na rozpoczęcie produkcji. Ta ma się rozpocząć w przyszłym roku, a premiera modelu nastąpi w październiku jeszcze tego roku. Na razie musi wystarczyć nam zwiastun, ale z pewnością niebawem pojawią się nowe informacje.

Firmy produkujące samochody sportowe o najwyższych osiągach co jakiś czas dają pokaz siły i możliwości, przygotowując tego typu auta. Są one nierzadko nośnikiem nowych rozwiązań technicznych, które później trafiają do tańszych, łatwiej dostępnych modeli. Dzięki hiperautom łatwiej też prowadzić kampanię sprzedażową samochodów seryjnych, ponieważ można się odnieść do tych najlepszych, jeśli technologia w tańszym modelu jest choćby podobna do tej z topowego.

Ponadto takie samochody dają nie tylko rozgłos marce, ale też trzymają ją na szczycie. Jeżeli jakaś marka chce wejść do pierwszej ligi, musi zaprezentować arcydzieło inżynierii, dlatego nie dziwi fakt powstania takich aut jak Aston Martin Valkyrie czy Mercedes-AMG Project ONE.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)