Masz toyotę z wielkim przebiegiem? Dołącz do klubu

Masz toyotę z wielkim przebiegiem? Dołącz do klubu

200 tys. km to dla większości toyot zaledwie rozgrzewka
200 tys. km to dla większości toyot zaledwie rozgrzewka
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
04.08.2022 09:52, aktualizacja: 13.03.2023 16:20

Toyota, znana przecież z bezawaryjności i sporych przebiegów swoich samochodów, wychodzi z nową inicjatywą skierowaną do właścicieli starszych pojazdów. To Klub Rekordowych Przebiegów.

Posiadacze samochodów marki Toyota z przebiegiem ponad 200 tys. km mogą dołączyć do tego klubu. W jego ramach mogą podzielić się historią swoich czterech kółek w kronice najdalszych podróży czy otrzymać atrybuty rekordzisty, czyli specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii.

Zdolność do kręcenia tak wysokich przebiegów sprawia, że toyoty są poszukiwane na rynku wtórnym. To podnosi ich cenę. Nawet debiutująca obecnie Corolla Cross, po trzech latach i 90 tys. km utrzyma 63,4 proc. swojej wartości.

Co więcej, nawet wiekowe samochody znajdują nowych właścicieli. Portal analityczny iSeeCars przeanalizował rynek pojazdów używanych w USA. Okazało się, że najczęściej kupowanym autem z przebiegiem przekraczającym 320 tys. km jest ikona off-roadu, Land Cruiser. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 6 modeli Toyoty – Sequoia, 4Runner, Tundra, Avalon i oczywiście Prius.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na drogach całego świata można spotkać auta naszej marki o imponujących przebiegach. Dotyczy to także Polski. Klub Rekordowych Przebiegów to szansa, by uhonorować zarówno te najbardziej trwałe samochody, jak i ich właścicieli, którzy wiedzą, że mogą liczyć na swoje auta – powiedział Krzysztof Prus, Regional Senior Manager, Marketing Communication w Toyota Central Europe.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)