TestyToyotaOffroad Marcina: Toyota Land Cruiser jest najlepszym terenowym SUV-em

Offroad Marcina: Toyota Land Cruiser jest najlepszym terenowym SUV‑em

Marcin Łobodziński
15.02.2022 16:27, aktualizacja: 30.09.2022 14:31

Są modele aut, które trzeba dobrze poznać, by się do nich przekonać, albo dojrzeć. Wśród kombi to każde volvo, w świecie aut sportowych Porsche 911, a w świecie offroadowym zdecydowanie Toyota Land Cruiser. To najlepszy SUV, jakiego można kupić.

Toyota Land Cruiser - test wideo

Terenowy klasyk znów zyskał nowe wcielenie (J30), ale kto zna dobrze wszystkie linie modelowe, ten wie, że nie jest to następca sprzedawanego u nas Land Cruisera 150. Linia Prado żyje własnym życiem i rozpala dojrzałych użytkowników od lat. Tak mocno, że wszystkie auta, jakie zostały zamówione przez polskiego importera na rok 2022 r., już mają właścicieli. Toyota nawet nie publikuje cennika, bo byłby obietnicą bez pokrycia.

Przez lata pracy jako redaktor Autokultu nie miałem do czynienia z Toyotą Land Cruiser. To była jedyna terenówka na rynku, jaką mogłem ocenić tylko przez pryzmat opinii innych i znajomości jej konstrukcji czy parametrów. Kiedy więc dostałem ją do swojego offroadowego testu, zrobiłem wszystko, by poznać jej każde oblicze. Teraz już wiem, za co jest tak lubiana, doceniana i chwalona.

Wcześniej, by sprawdzić Land Cruisera podczas dynamicznej jazdy po bezdrożach, wybrałem się na poligon drawski, gdzie bezpośrednio udało mi się ją porównać z rajdową odmianą T2. Porównanie to znajdziecie w wideo poniżej. Polecam jednak obejrzeć najpierw wideo wyżej, bo tamto jest tylko jego uzupełnieniem.

Zobacz inne odcinki programu Offroad Marcina

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)