Nowy SUV Škody będzie produkowany poza Czechami. Stawiają na Indie

Nowy SUV Škody będzie produkowany poza Czechami. Stawiają na Indie

Wszystkie SUV-y czeskiego producenta
Wszystkie SUV-y czeskiego producenta
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Krystian Rola
03.07.2018 13:47, aktualizacja: 01.10.2022 17:21

Škoda planuje rozbudowę fabryki w Indiach do 2020 roku. Produkcja ma się skupić na najmniejszym SUV-ie z oferty. Prawdopodobnie będzie to zupełnie nowy model przeznaczony na indyjski rynek.

Podbój Azji

W roku 2017 sprzedaż Skody na indyjskim rynku wzrosła o 30 proc.. Był to impuls dla VW Group, aby zwiększyć produkcje na azjatyckim rynku.

– Tegoroczne dane dotyczące sprzedaży pokazują, że klienci są bardzo podekscytowani naszymi modelami – powiedział dziennikarzom portalu AutomotiveNewsEurope prezes Skody Bernarhd Maier. Planowana jest rozbudowa istniejącego już zakładu i budowa nowego centrum inżynieryjnego. Prace będą realizowane w ramach projektu "Indie 2.0".

Czy SUV od Skody będzie hitem na indyjskich drogach?

Produkcja w Indiach ma się skupić na zupełnie nowym modelu przeznaczonym tylko na indyjski rynek. Ma to być najmniejszy SUV w ofercie czeskiego producenta i jednocześnie najtańszy. Auto powstanie na zaprojektowanej pod indyjski rynek platformie MQBA0. Może być to podobna propozycja do zapowiedzianego w kwietniu modelu Kamiq. Na razie nie podano szczegółów dotyczących wersji silnikowych ani ceny. Ponad 90 proc. aut wyprodukowanych w Indiach ma trafiać na lokalny rynek.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)