List z urzędu skarbowego w Opolu. To nie oszustwo, musisz zapłacić

Poradniki i mechanikaList z urzędu skarbowego w Opolu. To nie oszustwo, musisz zapłacić03.09.2018 16:29
Urząd Skarbowy w Opolu wysyła listy. Trzeba płacić.
Urząd Skarbowy w Opolu wysyła listy. Trzeba płacić.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Dostałeś list polecony z urzędu skarbowego w Opolu, chociaż mieszkasz na drugim końcu kraju? Spokojnie, ani to pomyłka, ani tym bardziej oszustwo. Jednak już zanim otworzysz kopertę wiedz, że zapłacisz.

Jeżeli dostałeś taki list, to znaczy, że nie zapłaciłeś mandatu w wyznaczonym terminie. Dlaczego jednak aż z Opola, a nie urzędu skarbowego właściwego dla twojego miejsca zameldowania?

"Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 r. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu przejął zadania związane z poborem należności wynikających z grzywien nałożonych w drodze mandatu karnego, które przed tą datą były realizowane przez poszczególnych wojewodów" – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Finansów.

Opolski urząd skarbowy wysyła upomnienia, a zatem do mandatu zostanie dodana kwota wynikająca z kosztów całej operacji. Zwykle jest to niewielka suma kilkunastu złotych. Na dokumencie znajdziecie także informacje na temat mandatu, który musicie opłacić. Jest to numer i seria, data jego wystawienia oraz komenda policji, z której pochodził funkcjonariusz wam go wypisujący.

Należność wraz z kosztami musicie opłacić w ciągu 7 dni od dnia doręczenia. Na upomnieniu znajdziecie numer konta bankowego, ale są też inne sposoby realizacji obowiązku: opłata na poczcie, w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, w biurze usług płatniczych, w instytucji płatniczej, w instytucji pieniądza elektronicznego lub w kasie podmiotu obsługującej organ podatkowy.

Jeżeli chcecie zapłacić korzystając z bankowości elektronicznej, ważne, by zachować trzy warunki:

  • w polu symbol formularza lub płatności wpisać lub wybrać z listy słowo \mandaty;
  • w polu identyfikator zobowiązania lub tytuł płatności wpisać serię i numer mandatu, bez żadnych innych zwrotów jak \numer\ lub \nr;
  • wpisać numer PESEL lub NIP ukaranego.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)