Land Rover Defender Concept we Frankfurcie

Land Rover Defender Concept we Frankfurcie07.08.2011 13:00
Land Rover Defender Concept we Frankfurcie
Bartosz Pokrzywiński

Prace nad nowym autem nigdy nie są łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o następcę legendy. Mimo tego, Land Rover pod rządami Taty pracuje właśnie nad nowym modelem Defendera, który w wersji koncepcyjnej ma zostać zaprezentowany we Frankfurcie. Co stworzą Brytyjczycy pod rządami Hindusów?

Defender zawsze był wyjątkowym autem w ofercie Land Rovera. To ten model dał początek marce i to on jest najbardziej ceniony przez wszystkich miłośników Land Rovera oraz offroadu. Niestety zaostrzające się przepisy oraz spadająca sprzedaż zmusza brytyjską markę do wprowadzenia zmian.

Nowy Land Rover Defender ma pojawić się na rynku w 2015 roku. Obecnie rocznie sprzedawanych jest 18 000 Defenderów, po wprowadzeniu na rynek nowego modelu Land Rover liczy na sprzedaż w granicach 60 000 - 80 000 egzemplarzy każdego roku.

Podobno Brytyjczycy pracują nad podwoziem auta adoptując płytę podłogową z modelu Discovery. Nowy Defender musi na tyle zachować cechy poprzednika by zyskać sympatię fanów marki oraz musi oferować tyle, by przyciągnąć nowych klientów.

Nie znamy jeszcze żadnych konkretnych informacji, ale jest spore prawdopodobieństwo, że już na wrześniowych targach we Frankfurcie Land Rover uchyli rąbka tajemnicy i pokaże nowego Defendera w wersji koncepcyjnej. Wcześniej mówiono o premierze konceptu w 2013 roku, zobaczymy więc ile w tym prawdy.

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)