Kamery samochodowe ZF z Częstochowy. Dzięki nim auta pojadą prawie same

Kamery samochodowe ZF z Częstochowy. Dzięki nim auta pojadą prawie same28.10.2020 11:48
Kamery w samochodach montowane są już masowo, ponieważ to głównie one odpowiadają za systemy bezpieczeństwa.
Kamery w samochodach montowane są już masowo, ponieważ to głównie one odpowiadają za systemy bezpieczeństwa.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Firma ZF w swojej nowej fabryce w Częstochowie uruchamia produkcję zaawansowanych kamer wykorzystywanych w systemach bezpieczeństwa dostępnych w samochodach. Będzie to innowacyjny model S-Cam 4.8 o poszerzonym kącie "widzenia" i umożliwiający półautonomiczną jazdę.

Kamery będą opuszczały tereny zakładu ZF w Częstochowie, gdzie zatrudnienie znalazło 100 nowych osób. Chodzi tu o kamerę S-Cam 4.8 zapewniającą 100-stopniowe pole widzenia w poziomie, która pozwala wykorzystywać systemy półautonomiczne do prowadzenia samochodu po pasie ruchu oraz podążania za innymi pojazdami w korku.

Częstochowski zakład jest jednym z trzech na świecie, gdzie to urządzenie jest wytwarzane (ponadto w Chinach i USA). Fabryka o łącznej powierzchni 12 tys. m2 stoi przy ulicy Ekonomicznej, w obrębie Katowiskiej strefy ekonomicznej.

W przyszłości zakład ma być jeszcze bardziej rozwinięty, a zatrudnienie ma się zwiększyć. Do tej pory wytwarzano tam pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne oraz elektronikę. Na terenie zakładu mieszczą się także centra inżynieryjne, gdzie prowadzone są testy samochodowych systemów bezpieczeństwa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)