Jeździła nim 25 lat, producent odnowił go za darmo. Mercedes 190 jest na sprzedaż

Jeździła nim 25 lat, producent odnowił go za darmo. Mercedes 190 jest na sprzedaż26.10.2020 15:27
Swego czasu o tej 190 było bardzo głośno
Swego czasu o tej 190 było bardzo głośno
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Rynek klasycznych mercedesów – a zwłaszcza ich ceny – rządzi się swoimi prawami, jednak pojawił się na nim naprawdę ciekawy kąsek. To mercedes 190, znany też jako „baby benz”, który 10 lat temu był odrestaurowany przez polski oddział marki.

To jeden z bardziej znanych egzemplarzy. Został zakupiony przez panią Dagmarę w 1985 roku. W Polsce nie było jeszcze oficjalnego przedstawicielstwa, a sprzedawcy niemal cudem udało się znaleźć ciekawy, czerwony egzemplarz z 2-litrową 73-konną jednostką wysokoprężną pod maską. Podczas rozmowy stwierdził on, że jeśli po 25 latach pani Dagmara wróci tym samochodem do Mercedesa, może liczyć na "specjalne traktowanie", a może nawet nowe auto. Zgadnijcie, co się stało.

Drugie życie "190-tki"

W 2010 roku polski oddział Mercedesa zdecydował się na całkowitą renowację "190". Nie znano klienta, który posiadałby w Polsce równie wiekowe auto z gwiazdą na masce. Podobno samochód jeździł 15 lat na tym samym oleju, potrzebował więc porządnego remontu. Podczas renowacji mocno go unowocześniono, bowiem z wersji przedliftowej mercedes stał się wozem "na szerokiej listwie".

Teraz ten samochód trafił na sprzedaż. Według właścicielki jest całkowicie sprawny i wyjeżdża z garażu raz na 3 tygodnie, a rolę "zwykłego" auta przejął nowszy mercedes. Czerwona "190" nie należy jednak do tanich – prawie 100 tys. zł podane w ogłoszeniu może być dla wielu kwotą zbyt wygórowaną.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)