Jaka pandemia? Rolls-Royce notuje najlepsze wyniki kwartalne

Jaka pandemia? Rolls-Royce notuje najlepsze wyniki kwartalne12.04.2021 08:29
Ghost jest mniejszy niż flagowy Phantom, ale nie oznacza to, że jest gorzej wykonany czy wykończony.
Ghost jest mniejszy niż flagowy Phantom, ale nie oznacza to, że jest gorzej wykonany czy wykończony.
Źródło zdjęć: © fot. Dominik Kalamus

62 proc. – o tyle wzrosła sprzedaż rolls-royce'ów w pierwszym kwartale 2021 roku w stosunku do "pandemicznego" 2020 roku. Jest to również wynik lepszy niż w analogicznym okresie 2019 roku. Za taką sytuację odpowiadają głównie dwa modele.

1380 luksusowych pojazdów sprzedała marka Rolls-Royce w pierwszym kwartale 2021 roku. Wzrost sprzedaży miał miejsce na wszystkich (!) rynkach, ale dobrą sytuację widać szczególnie w Chinach, Stanach Zjednoczonych, rejonie Azji i Pacyfiku.

Wyniki kwartalne są najwyższe w historii. "Nasz biznes jest w świetnej kondycji z zapełnionymi księgami zamówień na każdy model z portfolio, szczególnie zaś na nowego Ghosta i Cullinana, ze sprzedażą rosnącą na kluczowych rynkach oraz z również rekordowymi zamówieniami na wersje Bespoke" – stwierdza Torsten Müller-Ötvös, dyrektor generalny marki Rolls-Royce.

Podobną sytuację odnotowuje również cały koncern BMW, do którego Rolls-Royce należy. Pierwszy kwartał to dostarczenie łącznie 636 606 pojazdów (w tym BMW i Mini), z czego tylko w Chinach liczba zamówień się podwoiła.

Co więcej, Niemcy chcą sprzedać ponad 100 tys. samochodów elektrycznych w ciągu tego roku. Biorąc pod uwagę wyniki segmentu luksusowego oraz nadchodzące premiery (iX, i4), jest to jak najbardziej możliwe.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)