Huawei dostarczy technologię Volkswagenowi. Trafi do 30 mln aut

Huawei dostarczy technologię Volkswagenowi. Trafi do 30 mln aut09.07.2021 13:31
VW ID.4 (zdjęcie ilustracyjne)
VW ID.4 (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński

Huawei przypieczętował umowę z oddziałem ICT koncernu Volkswagena, na mocy której będzie głównym dostawcą technologii bezprzewodowych dla 30 mln nowych aut. Chińczycy udostępnią też Niemcom wiele swoich patentów, które zostaną wykorzystane w systemach multimedialnych i nie tylko.

Elektronika, a w szczególności pokładowe systemy i multimedia odgrywają jedną z kluczowych ról we współczesnej motoryzacji. Nic więc dziwnego, że firmy z branży nowych technologii coraz częściej zawiązują sojusze z producentami samochodów. Przykładem może być chociażby współpraca Google'a i Volvo czy NVIDIA i Daimlera. Teraz do tego zacnego grona dołącza też Huawei i Volkswagen.

Chiński gigant jest posiadaczem największej liczby patentów dotyczących technologii komunikacyjnych 4G i 5G. Trudno więc o lepszego partnera w temacie bezprzewodowej łączności, która miałaby znaleźć zastosowanie we współczesnych samochodach.

W ramach umowy Volkswagen otrzyma licencję na korzystanie z patentów Huawei, które zostaną wykorzystane głównie w systemach komunikacji, ale nie tylko. Niemcy dostaną też bowiem dostęp do technologii wyświetlaczy multimedialnych oraz systemów wspomagania kierowcy.

Warto bowiem wspomnieć, że Huawei, choć nie ma jeszcze swojego autorskiego samochodu, pracuje nad rozwojem systemów autonomicznej jazdy. W program zainwestowano już ponad 1 mld dolarów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze bezzałogowe pojazdy chińskiej marki będą gotowe w 2025 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)