Historyczny awans Polaka. Arkadiusz Nowiński szefem obszaru EMEA w Volvo

Arkadiusz Nowiński
Arkadiusz Nowiński
Źródło zdjęć: © mat. prasowe Volvo
Mateusz Lubczański

09.04.2021 13:13, aktual.: 16.03.2023 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To najwyższe stanowisko zajmowane przez Polaka w międzynarodowych strukturach producentów aut. Arkadiusz Nowiński zajmie się regionem europejskim, Bliskim Wschodem i Afryką, odpowiadając za ponad połowę sprzedaży globalnej firmy.

Arkadiusz Nowiński przejął stery w polskim oddziale Volvo w 2008 roku, gdy marka sprzedawała na naszym rynku zaledwie 4400 pojazdów. Wówczas Ford (do którego należało Volvo) odczuwał skutki kryzysu gospodarczego, a nikt nie brał na poważnie hybryd i pojazdów elektrycznych. W ciągu kilkunastu lat sprzedaż wzrosła dwukrotnie, a w 2020 roku, gdy rynek skurczył się o jedną piątą, Volvo Polska praktycznie tego nie zauważyło.

Od 2019 roku Nowiński był szefem produktu w regionie EMEA. Jego zadaniem była elektryfikacja oferty i spełnienie limitów emisji CO2. Cele spełniono, a nadwyżkę puli dwutlenku węgla sprzedano innym firmom. To sukces, biorąc pod uwagę, że EMEA to 66 krajów o różnych uwarunkowaniach prawnych. Teraz Arkadiusz Nowiński będzie raportował do Lexa Kerssemakersa, który odpowiada za wszystkie operacje komercyjne na całym świecie.

  • Wielokrotnie szybko adaptowaliśmy się do zmieniającej rzeczywistości. Mamy dochodową sieć, zmotywowanych pracowników i rzeszę lojalnych klientów. Zawdzięczamy to naszemu zespołowi i sieci dealerskiej. Przez wiele lat praca tych ludzi była dla mnie ogromnym wsparciem i źródłem wiedzy, którą teraz podzielę się z moim zespołem w centrali – powiedział Arkadiusz Nowiński.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)