Elon Musk to najbogatszy człowiek na świecie. Wszystko dzięki akcjom Tesli

Elon Musk to najbogatszy człowiek na świecie. Wszystko dzięki akcjom Tesli08.01.2021 12:15
Elon Musk ma powody do zadowolenia.
Elon Musk ma powody do zadowolenia.
Źródło zdjęć: © fot. gettyimages

7 stycznia 2021 roku Elon Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie. Dzięki wzrostowi cen akcji Tesli, wyprzedził Jeffa Bezosa. Musk nie byłby sobą, gdyby nie skomentował całej sytuacji w charakterystycznym stylu.

Elon Musk, szef Tesli i założyciel SpaceX, oficjalnie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek jest szacowany na 185 miliardów dolarów. To wartość, która pozwoliła wyprzedzić właściciela Amazona, Jeffa Bezosa, który przez lata utrzymywał się na pozycji lidera.

Zmiana jest wynikiem niedawnego wzrostu cen akcji Tesli, podczas gdy aktywa Bezosa pozostały na niezmienionym poziomie. Obecnie majątki obu miliarderów dzieli kwota w wysokości około 1 mld dolarów, więc sytuacja może w niedługim czasie powrócić do "normy".

Musk odniósł się do sprawy w swoim stylu: "Jak dziwnie" - napisał na Twitterze. - "Cóż, wracam do pracy..." - dodał w kolejnym komentarzu.

Co warte odnotowania, jeszcze na początku 2020 roku majątek szefa Tesli był szacowany na 27 mld dolarów. W ostatnich miesiącach firma zanotowała jednak spektakularne wzrosty cen akcji, pozwalające zamknąć rok z 743-proc. wzrostem.

Na trzecim miejscu w rankingu najbogatszych, po Musku i Bezosie, uplasował się Bill Gates z majątkiem w wysokości 132 mld dolarów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)