Elektryczna Toyota Rav4 na podzespołach Tesli

Toyota Rav4 EV
Toyota Rav4 EV
Rafał Warecki

20.11.2010 12:05, aktual.: 07.10.2022 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odkąd pojawiły się pierwsze oficjalne informacje o współpracy Toyota Motor Company z Tesla Motors (zakup 50% udziałów przez japońskiego producenta), wiadomo było, że w pełni elektryczna Toyota na podzespołach Tesli to tylko kwestia czasu. Na tegorocznych targach w Los Angeles przedstawiono zasilany wyłącznie energią elektryczną nowy model Rav4 EV.

Elektryczny SUV od Toyoty nieco różni się od swojego spalinowego brata. Przestylizowano przedni zderzak wraz z atrapą chłodnicy czy przednie reflektory. Również wnętrze zostało dostosowane do potrzeb elektrycznego układu napędowego. Podjęto także działania mające na celu lepsze rozdystrybuowanie masy, ponieważ odmiana EV waży około 100 kg więcej niż najcięższy dostępny na rynku model z silnikiem V6  o pojemności 3,5-litra.

Toyota Rav4 EV
Toyota Rav4 EV

Odmiana z silnikiem benzynowym (2GR-FE) potrzebuje około 7 sekund na osiągnięcie prędkości 100 km/h, wersja elektryczna ma cechować się podobnymi osiągami. Niestety, jak na razie kosztem przestrzeni bagażowej, która została wypełniona akumulatorami.

Toyota Rav4 EV
Toyota Rav4 EV

Samochód na w pełni naładowanych bateriach nowej generacji (o pojemności akumulacyjnej 30 kWh) ma pokonywać dystans 160 kilometrów. Na potrzeby testów wyprodukowano 35 egzemplarzy Rav4 EV. Według przewidywań seryjna produkcja ma wystartować w 2012 roku.[block position="inside"]8465[/block]

Źródło: ZerCustoms

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)