Dziś on‑line możesz kupić nawet samochód
Eksperci przewidują, że to dobry moment na kupno nowego samochodu. Po pierwsze, ze względu na czas globalnej kwarantanny, nie wiadomo jak długo dostępne będą nowe modele aut, bo większość fabryk wstrzymała produkcję, a po drugie wszystko wskazuje na to, że z uwagi na popyt, cena poszybuje w górę. Dzisiaj samochody można kupić w 100% zdalnie. "Zakupiony samochód jest dostarczany pod dom klienta", mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.
25.03.2020 | aktual.: 22.03.2023 12:08
Pandemia koronawirusa spowodowała, że rynek sprzedaży samochodów zmienił się dosłownie z dnia na dzień. Sprzedawcy w salonach motoryzacyjnych, co zrozumiałe, ograniczyli już kontakt z klientem do minimum: znacznie skrócili godziny otwarcia, ale i sami klienci raczej zrezygnowali z odwiedzania salonów, dostosowując się do zaleceń kwarantanny.
Z myślą o bezpieczeństwie kupujących, dealerzy wycofali się z jazd testowych, nie prezentują też szczegółowo wnętrza samochodu. Wynika to z wszelkich form ostrożności w sytuacji globalnej pandemii. Wydania pojazdów odbywają się też bez wytłumaczenia obsługi auta. Dzisiaj klienci z obawy o swoje zdrowie nie oglądają wnętrz samochodów. Dzisiaj zastępują ten proces informacje dostępne online.
Użytkownik ma możliwość nie tylko samodzielnego sprawdzenia wszystkich parametrów samochodu na stronie, ale także porozmawiania z doradcą, który na bieżąco odpowie na wszystkie nurtującego go pytania - mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl.
Dla kogoś, kto potrzebuje auta od ręki, w pełni zdalny i bezpieczny proces wyboru auta i finansowania online, to dobra alternatywa. E-commerce na rynku motoryzacyjnym daje możliwość zakupu samochodu dosłownie za pomocą czterech kliknięć. Tak jest w serwisie Superauto.pl. Konsument wchodzi na stronę, wybiera model za pomocą wyszukiwarki, następnie kontaktuje się z doradcą, podpisuje umowę rezerwacyjną i odsyła skan umowy z bankiem, leasingodawcą bądź firmą wynajmującą auto.
Firmy leasingowe deklarują wakacje w spłatach rat
Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, firmy leasingowe i banki już wprowadzają dla klientów wakacje kredytowe, co daje dodatkową elastyczność na wypadek niepożądanego wpływu epidemii na sytuację finansową Polaków. Do ważne, zakupiony samochód jest także dostarczany pod dom klienta.
- Wiemy, że to, na czym zależy klientom najbardziej, to dostępność samochodu. Klienci kupują samochód i chcą siadać za kierownicą już następnego dnia. Z uwagi na globalną pandemię nastąpi spadek dostępności samochodów, co spowoduje znaczny wzrost ich cen – mówi Kamil Makula, prezes Superauto.pl. Ceny samochodów cały czas idą do góry. Od 3 lat ceny rosną o naście procent rok do roku. Zdaniem prezesa Superauto.pl im dłużej będą stały fabryki, popyt będzie się zwiększał, a przerwa w produkcji może sięgać nawet 3 miesięcy.
Online'owy sposób zakupu auta jest tak prosty, jak zakup ubrań online, z tą różnicą, że musimy wydrukować i podpisać umowę, a następnie jej skan odesłać do Superauto.pl. Zaliczka zaś wpłacana jest poprzez bramkę płatniczą PayU.
– Tym samym łączymy nowoczesną technologię instytucji finansowych z usługą sprzedaży samochodów całkowicie w digitalu – tłumaczy prezes Superauto.pl, gdzie dostępne są cały czas wyprzedaże roczników. Dealerzy mają także sporo samochodów z tzw. samorejestracją, czyli auta zarejestrowane pod koniec ubiegłego roku, przy których zakupie dealerzy proponują duże obniżki cenowe.
Z leasingiem łatwiej o rejestrację pojazdu. Warto także dodać, że ci, którzy chcą kupić auto od ręki i są gotowi wziąć leasing, ominą obecne problemy związane z rejestracją. Firmy leasingowe rozsiane są po całym kraju i z pewnością łatwiej będzie im znaleźć miejsce, gdzie rejestracja od ręki będzie możliwa, co w sytuacji kupna auta za gotówkę może być niemożliwe. Podobnie jest z wynajmem samochodów. Firmy wynajmujące też są rozsiane po całym kraju i z pewnością znajdą dla klienta urząd, który zarejestruje im pojazd.
Co kupić?
Marki i modele samochodów polecane przez ekspertów Superauto.pl, idealne do zakupu już dziś pod względem ceny i dostępności:
Samochody osobowe:
Samochody dostawcze:
Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w rankingu marek osobowych po pierwszej dekadzie marca prowadzi Skoda (1901 sprzedanych aut), z niewielką przewagą nad dotychczasowym liderem rankingów, czyli Toyotą (1738). Zaskakiwać może obecność 3 marek premium w czołówce zestawienia. Ten prestiżowy segment odnotował wzrost w wysokości 31,12 proc. Poza top10 znajdują się takie marki jak Renault (12. miejsce), Opel (14.) czy Ford (17.). Liderem wśród modeli jest Corolla (678). W grupie dostawczych o DMC do 3,5 t stawce przewodzi Volkswagen (237 sprzedanych aut), przed Mercedesem (190) i Fiatem (189). Natomiast w stawce modeli prowadzi Mercedes Sprinter (155).