Drony na autostradzie. Policja prowadzi dużą akcję na A4

Drony na autostradzie. Policja prowadzi dużą akcję na A4

Drony znów poszły w ruch
Drony znów poszły w ruch
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Aleksander Ruciński
29.09.2022 12:02, aktualizacja: 13.03.2023 15:22

W czwartek, 29 września policjanci z trzech województw wspólnie patrolują autostradę A4. W ruch poszły drony, mierniki i wideorejestratory. Kierowcy muszą mieć się na baczności nie tylko w kwestii prędkości.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa wzmożone kontrole na A4 prowadzą policjanci z woj. opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Zgodnie z informacjami policji, funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na przestrzeganie zakazów wyprzedzania i ograniczeń prędkości, a także zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Mandatów mogą spodziewać się również kierowcy korzystający z telefonów komórkowych.

Choć autostrady uchodzą za najbezpieczniejszy rodzaj dróg, nie są wolne od wypadków i skrajnych naruszeń przepisów. Stąd cykliczne akcje policji - podczas poprzedniej odsłony masowych kontroli na A4 w sierpniu 2022 roku, mundurowi ujawnili aż 336 wykroczeń.

Zdecydowana większość z nich, bo aż 238 przypadków dotyczyła przekraczania prędkości. Na drugim miejscu (47 wykroczeń) znalazło się niezachowanie właściwej odległości. Ukarano też 26 kierowców ciężarówek, którzy złamali zakaz wyprzedzania. Ich wykroczenia zostały udokumentowane za pomocą drona.

Tym razem drony również poszły w ruch. Czy będą równie skuteczne co miesiąc temu? Wyniki kontroli powinniśmy poznać niebawem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)