Chciał sprawdzić możliwości swojego auta. Skończył na ogrodzeniu i z ogromnym mandatem

Chciał sprawdzić możliwości swojego auta. Skończył na ogrodzeniu i z ogromnym mandatem

21-latek wyszedł z wypadku bez szwanku
21-latek wyszedł z wypadku bez szwanku
Źródło zdjęć: © Policja
Aleksander Ruciński
18.05.2023 10:32, aktualizacja: 18.05.2023 13:37

Brawura za kierownicą może być bardzo kosztowna. Boleśnie przekonał się o tym 21-letni kierowa audi, który nie opanował pojazdu i uderzył w ogrodzenie. Jak sam przyznał: "chciał sprawdzić możliwości swojego pojazdu".

Nadmierna prędkość jest niebezpieczna dla wszystkich, a w szczególności dla młodych i niedoświadczonych kierowców. Przykładem jest niedawne zdarzenie, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w lubuskich Płotach.

21-latek kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z firm produkcyjnych. Uszkodzenia okazały się spore. Samochód ucierpiał równie mocno co płot. Na szczęście młody kierowca wyszedł z wypadku bez szwanku.

Gdy na miejsce przybyli strażacy i policjanci, zaczął jednak zachowywać się arogancko. Otwarcie przyznał, że sprawdzał możliwości auta. Funkcjonariusze szybko jednak ukrócili jego temperament, nakładając surową karę.

21-latek dostał 5000 zł mandatu i 15 punktów karnych. Jako świeży posiadacz prawa jazdy musi szczególnie mieć się na baczności. A to z uwagi na niższy, 21-punktowy limit.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)