Młodemu kierowcy grozi tyle punktów karnych, że mógłby stracić prawko na kilka razy

Młody kierowca za swoje "wyczyny" może trafić do więzienia nawet na 5 lat
Młody kierowca za swoje "wyczyny" może trafić do więzienia nawet na 5 lat
Źródło zdjęć: © Śląska Policja

17.05.2023 15:25, aktual.: 17.05.2023 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śląscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Radzionkowa, który – jadąc motocyklem – nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Teraz może nawet trafić do więzienia.

Policjanci z Piekar Śląskich podczas kontroli ruchu przy przejściu dla pieszych postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę jadącego w stronę Bytomia. 20-latek zignorował sygnał mundurowych i gwałtownie przyśpieszył, omijając policjanta. Stróże prawa ruszyli w pościg za mężczyzną, który – nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe – kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911.

Udało się go zatrzymać w rejonie stacji benzynowej na DW 911. Jak się okazało, 20-latek miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w areszcie został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)