Młodemu kierowcy grozi tyle punktów karnych, że mógłby stracić prawko na kilka razy

Młodemu kierowcy grozi tyle punktów karnych, że mógłby stracić prawko na kilka razy

Młody kierowca za swoje "wyczyny" może trafić do więzienia nawet na 5 lat
Młody kierowca za swoje "wyczyny" może trafić do więzienia nawet na 5 lat
Źródło zdjęć: © Śląska Policja
17.05.2023 15:25, aktualizacja: 17.05.2023 17:47

Śląscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Radzionkowa, który – jadąc motocyklem – nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Teraz może nawet trafić do więzienia.

Policjanci z Piekar Śląskich podczas kontroli ruchu przy przejściu dla pieszych postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę jadącego w stronę Bytomia. 20-latek zignorował sygnał mundurowych i gwałtownie przyśpieszył, omijając policjanta. Stróże prawa ruszyli w pościg za mężczyzną, który – nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe – kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911.

Udało się go zatrzymać w rejonie stacji benzynowej na DW 911. Jak się okazało, 20-latek miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w areszcie został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)