Ceny paliw wyhamowały, ale LPG drożeje. I tak jest 2 razy tańsze

Ceny paliw wyhamowały, ale LPG drożeje. I tak jest 2 razy tańsze27.07.2021 07:32
Ceny LPG rosną
Ceny LPG rosną
Źródło zdjęć: © Autokult

W najbliższych dniach można spodziewać się wyhamowania cen benzyny i oleju napędowego, ale kierowcy jeżdżący na LPG mogą być niepocieszeni. Jako jedyne paliwo gaz wyraźnie drożeje, choć i tak jest ponad 2 razy tańszy od benzyny.

Rosnące ceny paliw klasycznych (benzyna i olej napędowy) nie napawają optymizmem. Na szczęście dla kierowców na razie się stabilizują. Jednak nie LPG, które drożeje z powodu znacznego wzrostu cen propanu. To spowodowane jest sankcjami nałożonymi na Białoruś i tym samym brak dostaw.

Co prawda nie są to tak rekordowe ceny jak w 2012 r., kiedy to LPG kosztowało nawet 2,80 zł/litr, ale mimo to dawno już nie widzieliśmy na stacjach cen na poziomie 2,50 zł (chyba że na autostradach).

Obecne ceny paliw to:

  • Benzyna Pb95 – 5,69 zł/litr
  • Olej napędowy – 5,42 zł/litr
  • LPG – 2,49 zł/litr

Prognozy na najbliższe dni (średnia):

  • Benzyna Pb95 – 5,68 zł/litr
  • Olej napędowy – 5,43 zł/litr
  • LPG – 2,55 zł/litr

Pomimo znacznego wzrostu cen LPG, paliwo to i tak kosztuje 45 proc. ceny benzyny. Założenie instalacji autogazu za 3000 zł przy rocznym przebiegu 15 tys. km i spalaniu benzyny 8 l/100 km, zwróci się w rok. Nawet przy założeniu, że cena LPG poszybuje do poziomu 2,80 zł/litr bez spadku cen benzyny za rok o tej porze będziecie już tylko oszczędzać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)