Bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców. Ford zaprasza na kolejną edycję

Bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców. Ford zaprasza na kolejną edycję

Ford Driving Skills for Life
Ford Driving Skills for Life
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Ford
09.05.2023 13:40

Ford Driving Skills for Life to program bezpłatnych szkoleń skierowanych do młodych kierowców. Kolejna, siódma już edycja imprezy odbędzie się na początku czerwca w Gdańsku.

Policyjne statystyki nie kłamią - polscy kierowcy w wieku 18-24 lat są szczególnie narażeni na udział w wypadkach drogowych. W 2022 spowodowali oni ponad 3 tys. wypadków, w których zginęło 281 osób. Główną przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość.

Skłonność do brawury połączona z niewystarczającymi umiejętnościami cechuje wielu młodych kierowców nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ford od lat stara się poprawić sytuację edukując kierowców w ramach programu Ford Driving Skills for Life. To cykl bezpłatnych szkoleń znanych także w Polsce. Na początku czerwca doczeka się siódmej odsłony.

Impreza odbędzie się 3 i 4 czerwca w Gdańsku. Jej uczestnicy wezmą udział w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych. Poznają zagadnienia z zakresu przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa jazdy. Dowiedzą się też jakie czynniki mają największy wpływ na ryzyko występowania kolizji drogowych.

"Przy użyciu specjalistycznych narzędzi prezentujemy uczestnikom realia, jakie czekają na nich na drodze oraz podpowiadamy, jak powinni się zachować, by nie dochodziło do niebezpieczeństw" — wyjaśnia Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i PR Ford Polska.

W tegorocznej edycji uwzględniono także kwestie związane z mobilnością przyszłości. Nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale i np. planowania podróży pojazdem elektrycznym.

Chętni na udział w Ford Driving Skills for Life mogą zarejestrować się na stronie www.forddsfl.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)