Autostrada A1 Włocławek-Toruń zyska trzeci pas. Niestety nie od razu

Autostrada A1 Włocławek-Toruń zyska trzeci pas. Niestety nie od razu

Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
19.01.2022 08:29, aktualizacja: 14.03.2023 13:39

Szerokich autostrad u nas jak na lekarstwo. W najbliższych latach sytuacja jednak nieco się poprawi. W planach od dawna jest bowiem poszerzenie niektórych odcinków A2 i A4. Teraz do tej listy oficjalnie dołącza A1 między Włocławkiem i Toruniem.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez GDDKiA inwestycja została ujęta w planie Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Na liczącym 34,8 km odcinku A1 od węzła Toruń Południe do węzła Włocławek Północ mają powstać dodatkowe pasy w każdym kierunku.

Dzięki takiemu rozwiązaniu autostrada zostanie dostosowana do prognozowanego wzrostu natężenia ruchu, częściowo spowodowanego przekierowaniem pojazdów z drogi ekspresowej S10 Szczecin - Warszawa na czas budowy S10 Włocławek Północ - Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej.

Prace przygotowawcze zaplanowano na lata 2022-2026, więc wątpliwe, by wspomniane inwestycje zostały zrealizowane wcześniej. Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Warto wspomnieć, że trzypasmowa A1 w okolicach Torunia dołączy do poszerzonej autostrady A2 Warszawa - Łódź, nowego fragmentu A1 między Tuszynem i Obwodnicą Częstochowy oraz odcinka A4 Krzyżowa - Tarnów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)