Kolejny odcinek A1 oddany do użytku. Połączy województwa śląskie i łódzkie

Kolejny odcinek A1 oddany do użytku. Połączy województwa śląskie i łódzkie

Nowy odcinek obejmuje także fragment mostu na Warcie.
Nowy odcinek obejmuje także fragment mostu na Warcie.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
22.10.2020 13:43, aktualizacja: 16.03.2023 15:51

Jeszcze do niedawna kierowcy mieli do dyspozycji 26 km przyszłej autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową. Od 22.10.2020 roku mogą korzystać z kolejnego, 8-kilometrowego fragmentu łączącego województwo łódzkie i śląskie.

GDDKiA poinformowała o otwarciu nowego, 8-kilometrowego odcinka autostrady A1 pomiędzy Tuszynem a Częstochową. To ważna inwestycja, w skład której wchodzi także fragment mostu na Warcie. To duże ułatwienie dla kierowców podróżujących w tamtej okolicy.

Łącznie przejezdna trasa liczy 34 km, a w listopadzie 2020 roku zostanie wydłużona o kolejne 20 kilometrów. Jak dotąd wszystko przebiega zgodnie z planem, a postępy nie dają powodów do narzekań. Warto wspomnieć, że pierwszy, 5-kilometrowy odcinek oddano do użytku w sierpniu 2020 roku.

Oczywiście z racji trwających prac na udostępnionych fragmentach nie można rozwijać prędkości autostradowych. Obowiązuje też organizacja ruchu 2+1, gdyż w znakomitej większości czwarty pas nadal nie został oddany do użytku.

Co warte odnotowania, w inwestycji wzorem państw zachodnich wykorzystano nie asfaltową, a betonową nawierzchnię, która jest bardziej kosztowna, ale charakteryzuje się wyższą trwałością. Łącznie w budowie jest obecnie 5 fragmentów o łącznej długości 81 km. Docelowo połączą one obwodnicę Częstochowy z autostradą A1 w kierunku Trójmiasta.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)