6 najlepszych aplikacji dla kierowców

6 najlepszych aplikacji dla kierowców
Platforma Autokult

10.01.2019 10:15, aktual.: 28.03.2023 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z samochodu to na pewno dla Ciebie chleb powszedni. Jeśli jeździsz wiele lat, na pewno potrafisz poradzić sobie na drodze w każdej sytuacji. Ale co stoi na przeszkodzie, żeby ułatwić sobie użytkowanie pojazdu? W wielu sytuacjach pomoże Ci… aplikacja.

Poznaj kilka przykładowych aplikacji, którymi warto się zainteresować. Od bezpłatnej i szybkiej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnej na http://porownywarka-ubezpieczen-oc-ac.pl/ po inteligentne nawigacje na smartfon.

Google Maps

Chyba żaden kierowca nie wyprze się korzystania z pomocy map Google. Okazuje się, że jest to najłatwiej dostępna, bezpłatna i niezwykle inteligentna aplikacja, która będzie Twoim przewodnikiem zarówno, gdy poruszasz się po mieście, jak i poza nim. Używając Google Maps nie musisz obawiać się, że zabłądzisz. Mapy w tej aplikacji są dosyć często aktualizowane, dlatego zawsze będą bieżące.

Aplikacja umożliwia wybranie punktu startowego i docelowego, ale pozwala też na dodawanie przystanków i punktów pośrednich, jeśli Twój plan podróży jest bogatszy. Google Maps nie tylko wskaże Ci drogę, ale także pomoże ominąć korki, kierując szybszą, mniej zatłoczoną trasą.

Ponadto aplikacja jest przyjazna dla kierowcy chociażby ze względu na możliwość zmiany trybu dzień i noc. W ciągu dnia na ekranie smartfonu dominują jasne kolory, a wieczorem i w nocy tło zmienia się na ciemniejsze, zapobiegając świeceniu prosto w oczy osobie, która prowadzi pojazd.

Yanosik

Yanosik jako narzędzie nawigujące w dużej mierze korzysta z map OpenStreetMap. Rolę przewodnika na drodze lepiej pozostawić jednak Google Maps i skupić się na pozostałych funkcjach aplikacji. Yanosik to narzędzie, które niejednemu kierowcy uratowało stan portfela i uchroniło przed otrzymaniem punktów karnych. Aplikacja informuje bowiem o kontrolach drogowych i fotoradarach, ale także o ograniczeniach prędkości w pewnych strefach czy o niebezpiecznych sytuacjach w trasie.

Jako użytkownik Yanosika możesz również samodzielnie informować o utrudnieniach, aby ostrzec innych kierowców. Aplikacja jest również zdolna stwierdzić, czy jeździsz bezpiecznie. Na podstawie jej oceny kilku ubezpieczycieli może zaproponować Ci bardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeń OC samochodu, jednak więcej możliwości w tym temacie daje inne narzędzie.

Porównywarka ubezpieczeniowa

Skoro mowa o ubezpieczeniach samochodu, nie sposób nie wspomnieć o porównywarce ubezpieczeń. To narzędzie nie tyle pomoże Ci na trasie, co jeszcze przed wyjazdem na jakąkolwiek ulicę. Dzięki niemu otrzymasz zestawienie najbardziej atrakcyjnych i spełniających Twoje oczekiwania polis OC i innych, dodatkowych ubezpieczeń. Bez konieczności wychodzenia z domu będziesz mógł zapoznać się z propozycjami, porównać je i wybrać najlepszą dla siebie.

Jak działa porównywarka? Jest bardzo intuicyjna i nieskomplikowana. Włącz komputer i połącz się z Internetem. Gdy wejdziesz na odpowiednią stronę internetową porównywarki, otrzymasz do wypełnienia formularz, który będzie zawierał pytania o Twoje dane osobowe, informacje o Twoim doświadczeniu na drodze i stanie pojazdu. Na ich podstawie narzędzie wybierze dedykowane Tobie oferty ubezpieczeniowe. W tak prosty sposób możesz znaleźć najtańsze OC na PUOA.

Drivemode

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z zakazu korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia auta. Chodzi tu o bezpieczeństwo - Twoje i innych użytkowników ruchu drogowego. Bywa jednak tak, że po prostu musisz skorzystać z telefonu w podróży. Jedną z opcji jest wówczas zatrzymanie pojazdu na poboczu lub zjechanie na parking w tym celu. Masz jednak jeszcze jedno wyjście. Skorzystać z aplikacji Drivemode.

Kierowcy pokochali ją za to, że umożliwia głosowe odpowiadanie na wiadomości tekstowe, np. w WhatsApp czy Facebook Messenger. Powiadomi Cię jednocześnie o otrzymaniu nowej wiadomości i umożliwi wysyłanie automatycznych odpowiedzi. Poza tym Drivemode załączy się np. po uzyskaniu połączenia Bluetooth i odtworzy Twoją ulubioną muzykę czy uruchomi nawigację.

TransParking

Ile razy bezskutecznie szukałeś wolnego miejsca parkingowego w centrum miasta lub w dalekiej trasie? To pewnie dlatego, że nie korzystałeś z aplikacji TransParking. To bezpłatne narzędzie poinformuje Cię o wolnych miejscach postojowych na wybranym przez Ciebie parkingu, wskaże wszystkie parkingi na Twojej trasie i podpowie, na których z nich znajdziesz prysznice, restauracje, myjnie.

Aplikacja TransParking jest dedykowana w szczególności kierowcom samochodów ciężarowych. Sami kierowcy także mogą aktualizować dane, informując tym samym innych o wolnych miejscach i nowych parkingach.

ICE

Nie ma co się oszukiwać. Poruszanie się samochodem niesie za sobą pewne ryzyko. Liczba wypadków drogowych wciąż rośnie, a nie zawsze będziesz w stanie poinformować najbliższych o kolizji i konieczności hospitalizacji. W tym celu stworzono aplikację ICE.

Zapiszesz w niej kontakty do najbliższych osób, które chciałbyś powiadomić w razie wypadku. W nagłej sytuacji jednym kliknięciem wyślesz sms do wszystkich osób na liście kontaktowej. Wiadomość będzie zawierała informację o Twoim położeniu, pobraną z nawigacji.

W ICE zapiszesz także dane ważne dla lekarzy. Jeśli po wypadku nie będziesz mógł samodzielnie odpowiedzieć na ich pytania, z aplikacji dowiedzą się, jakie leki ostatnio przyjmowałeś i na co chorujesz.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)