Zatrzymali wóz strażacki. Policjanci na długo zapamiętają tę kontrolę

Zatrzymali wóz strażacki. Policjanci na długo zapamiętają tę kontrolę

Zatrzymany star kiedyś służył w OSP
Zatrzymany star kiedyś służył w OSP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja
10.02.2023 12:31, aktualizacja: 10.02.2023 14:50

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zapewne na długo zapamiętają tę kontrolę. Nieczęsto bowiem zatrzymuje się wóz strażacki. W dodatku bez strażaków.

Wieczorem 9 lutego policjanci z radzyńskiej komendy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Jeden z kierowców poinformował, że drogą jedzie wóz strażacki, a w nim mężczyźni bez założonych mundurów.

Na miejsce wysłano patrol drogówki, który zatrzymał wspomniany pojazd. Za kierownicą strażackiego stara siedział 23-latek, który przewoził trzech pijanych pasażerów. Jeden z nich okazał się być właścicielem pojazdu.

Jak udało się ustalić, 32-latek z gminy Drelów zakupił pojazd w celach kolekcjonerskich. Koleżeńska przejażdżka nie była jednak dobrym pomysłem, gdyż star nie posiadał ubezpieczenia OC. Poza tym wciąż był wyposażony w akcesoria pojazdu uprzywilejowanego.

23-latek, który siedział za kierownicą, był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do prowadzenia, za co odpowie przed sądem. Jego 32-letni kolega również zostanie ukarany za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień i nielegalne posiadanie sygnałów uprzywilejowanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)