Zamówił przejazd na aplikację. Zamiast zapłacić pobił kierowcę

Policjanci szybko znaleźli sprawcę rozboju
Policjanci szybko znaleźli sprawcę rozboju
Źródło zdjęć: © Policja

04.09.2023 18:06, aktual.: 05.09.2023 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kierowca świadczący usługi odpłatnego przewozu osób za pomocą aplikacji nie będzie najlepiej wspominał tego kursu. Pasażer zamiast zapłacić dopuścił się rękoczynów.

Do zdarzenia doszło w Poznaniu. Z relacji policjantów wynikało, że kurs rozpoczął się na ulicy Naramowickiej. To właśnie tam, do pojazdu kierowcy wsiadł klient i poprosił o przejazd na ulicę Wilczaka. Kiedy dotarli pod wskazany adres, mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie pieniędzy, więc pójdzie do mieszkania i po chwili wróci z gotówką. Tak też się stało. Jednak po powrocie zamiast zapłacić, napastnik otworzył drzwi od strony kierowcy i uderzył go pięścią w twarz oraz ukradł dwa telefony komórkowe.

Mundurowym szybko udało się wytypować sprawcę i odwiedzić go w mieszkaniu. Tam znaleziono skradzione telefony. Chwilę później wyszło na jaw, że nie było to jedyne przestępstwo jakie popełnił. Policjanci ustalili, że 32-latek wracając nocą do mieszkania, uszkodził pojazd zaparkowany przy drodze wybijając tylną szybę.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty – dokonania rozboju w warunkach multirecydywy oraz uszkodzenia samochodu w warunkach recydywy. Po zapoznaniu się z materiałami prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, a sąd przychylił się do tego wniosku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)