Wypadek za wypadkiem, nie działa komunikacja. Czarny lód na drogach

Wypadek za wypadkiem, nie działa komunikacja. Czarny lód na drogach20.12.2022 09:16
Taki widok napotykają kierowcy rano
Taki widok napotykają kierowcy rano
Źródło zdjęć: © Autocentrum | Mateusz Żuchowicz

Padający deszcz i niska temperatura sprawiły, że drogi zamieniły się w lodowisko. W Białymstoku na drogi nie wyjechała komunikacja miejska, a media z całej Polski rozpisują się o kolejnych kolizjach.

"Panująca gołoledź uniemożliwia bezpieczne poruszanie się nimi po drogach. Firmy odśnieżające już kolejny raz posypują ulice solą. Niestety padający deszcz natychmiast zamarza. Uważajcie na siebie" – pisze na twitterze Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Gołoledź, czyli tzw. czarny lód jest często mylony przez kierowców z mokrą nawierzchnią. Niestety, wiele osób zbyt późno i zazwyczaj boleśnie przekonuje się, że błyszczący film pokrywający asfalt to nie woda, lecz coś znacznie bardziej niebezpiecznego.

Trudne warunki zaobserwowano w całej Polsce. Na trasie DK19 ciężarówki nie dają rady wjechać na wzniesienia, Z kolei w podkarpackim autobus po prostu zjechał z drogi. Na odcinku Toruń Zachód – Toruń Południe zderzyły się dwa pojazdy ciężarowe i samochód osobowy. Zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła specjalną stronę dot. odszkodowań za kolizje w tych trudnych warunkach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)