Udawali policjantów koło Suchej Beskidzkiej. Teraz prawdziwi mundurowi szukają pokrzywdzonych kierowców

Udawali policjantów koło Suchej Beskidzkiej. Teraz prawdziwi mundurowi szukają pokrzywdzonych kierowców31.08.2020 14:59
Radiowóz z lat 90. nie mógłby być w użyciu w 2020 r.
Radiowóz z lat 90. nie mógłby być w użyciu w 2020 r.
Źródło zdjęć: © Policja

Co robisz, gdy stojący obok radiowozu umundurowany policjant zatrzymuje cię na drodze? Zwykle to sygnał, że coś przeskrobaliśmy. W Juszczynie nieopodal Suchej Beskidzkiej przy drodze stali jednak przebierańcy. Oprócz mundurów mieli policyjny wóz.

Weekendowy patrol policjantów z Suchej Beskidzkiej przyniósł niespodziewane owoce. W Juszczynie policjanci zauważyli na drodze radiowóz marki volkswagen passat z numerami rejestracyjnymi zaczynającymi się od WOR. Uwagę funkcjonariuszy przykuło również malowanie auta, którego już od dawna nie widzimy na naszych drogach. Jeszcze bardziej podejrzane było to, że samochód posiadał zamontowane sygnały uprzywilejowania (błyskowe barwy czerwonej i niebieskiej). Rzut oka do wnętrza pojazdu wystarczył, by potwierdzić podejrzenia.

Siedzący w samochodzie mężczyzna i kobieta nosili policyjne mundury, ale były to elementy ubioru funkcjonariuszy, których kroje zostały już wycofane. Mundury miały pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. W kabinie zamontowana była radiostacja i miernik prędkości Rapid.

Czterdziestolatkowie z powiatu chrzanowskiego zostali zatrzymani i są podejrzewani o podawanie się za funkcjonariuszy policji. Teraz policja z Suchej Beskidzkiej szuka kierowców, którzy mogli być przez nich zatrzymani. W grę wchodzi możliwość wyłudzenia pieniędzy za przewinienia podarowanie przez fałszywych policjantów. Jak informuje policja, osoby, które ewentualnie przekazały tej parze pieniądze lub od których próbowano je wyłudzić, nie będą podlegać odpowiedzialności karnej.

Fałszywa policjantka może mieć poważne kłopoty. Podobnie jak jej kompan
Źródło zdjęć: © Policja
Fałszywa policjantka może mieć poważne kłopoty. Podobnie jak jej kompan

Jak to możliwe, że para przebierańców pod Suchej Beskidzkiej dysponowała policyjnym wozem starego typu? Od czasu do czasu poszczególne komendy policji pozbywają się zużytych pojazdów. Na licytacji można wówczas kupić oznakowane radiowozy. Co prawda usuwa się z nich sygnały uprzywilejowania, napis POLICJA oraz boczny numer, ale charakterystyczne malowanie może pozostać.

Jaką naukę należy wyciągnąć z historii z Juszczyna? Jeżeli umundurowanie zatrzymujących nas policjantów czy ich radiowóz budzi nasze wątpliwości, poprośmy o okazanie legitymacji. Tych po zużyciu policja nie sprzedaje. Jeśli "funkcjonariusz" nie pokaże "blachy" bądź z kieszeni wyciągnie coś, co wcale nie rozwiewa wątpliwości, najlepiej zadzwonić na policję. Tę prawdziwą.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)