Trzy Nissany GT-R Nismo GT3 na 24h Nürburgring

Trzy Nissany GT-R Nismo GT3 na 24h Nürburgring

Trzy Nissany GT-R Nismo GT3 na 24h Nürburgring
Mariusz Zmysłowski
01.05.2014 08:02, aktualizacja: 08.10.2022 09:26

Nissan GT-R Nismo to obecnie jedna z najgorętszych maszyn na Ziemi. Chociaż jest znacznie tańszy od flagowych hipersamochodów pokroju McLarena P1 czy Porsche 918 Spyder, osiągnął na Nürburgringu niewiele gorszy czas, niż te hybrydowe monstra. Teraz potworek z Japonii powraca do Zielonego Piekła, by walczyć o zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu.

Łącznie do walki staną trzy maszyny. Dwie będą wystawione przez Nissan GT Academy Team RJN przy współpracy z Nismo. GT-R GT3 z numerem 80 będzie prowadzony przez Nicka Heidfelda oraz najświeższy owoc działalności GT Academy Germany, Floriana Straussa. Dla młodego zawodnika 24-godzinny wyścig na Nürburgringu będzie dopiero czwartą imprezą o randze międzynarodowej. W zespole z Heidfeldem i Straussem będą startować jeszcze dwaj absolwenci GT Academy: Lucas Ordonez oraz Alex Buncombe.

Pierwszy Nissan GT-R Nismo GT3 oznaczony jest numerem 80 ze względu na 80. urodziny marki. Oznaczenie 30 na drugiej maszynie to z kolei rocznicowa liczba Nismo. Za sterami tego egzemplarza zasiądzie Michael Krumm, Kazuki Hoshino, Katsumasa Chiyo oraz Tetsuya Tanaka.

Trzeci samochód będzie wystawiony przez Schulze Motorsport. Poprowadzi go twórca Gran Turismo – Kazanori Yamauchi oraz zwycięzca GT Academy z 2009 roku – Jordan Tresson.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)