Tesla Model S jeszcze szybsza. Wystarczyła aktualizacja oprogramowania

Tesla Model S jeszcze szybsza. Wystarczyła aktualizacja oprogramowania

2,4 sekundy do setki to czas zarezerwowany dla hipersamochodów.
2,4 sekundy do setki to czas zarezerwowany dla hipersamochodów.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
27.04.2020 08:02, aktualizacja: 13.03.2023 13:15

Modele Tesli słyną z ponadprzeciętnych osiągów. Model S Performance bez problemu przyspiesza 0-100 km/h w czasie poniżej 3 sekund. Choć mogłoby się wydawać, że to więcej niż wystarczająca wartość, Amerykanie zdecydowali się jeszcze poprawić ten wynik.

Tesla startuje właśnie z programem zdalnej aktualizacji Modelu S oraz Modelu X w topowych wersjach Performance. Chętni właściciele będą mogli korzystać ze znacznie lepszych osiągów, szczególnie w zakresie przyspieszenia 0-100 km/h oraz reakcji na gaz przy wyższych prędkościach.

Inżynierowie Tesli napisali nowe oprogramowanie, które pozwala wyciskać z elektrycznych silników jeszcze więcej mocy. Dokładne wartości nie są znane, ale producent twierdzi, że różnica w osiągach będzie zauważalna.

Co ważne, Amerykanie nie ograniczyli się wyłącznie do napędu. Aktualizacja wpłynie bowiem także na system chłodzenia oraz nastawy podwozia. Od teraz wybranie najbardziej ekstremalnego trybu jazdy Ludicrous, będzie równało się z obniżeniem przedniego zawieszenia i zwiększeniem wydajności systemu chłodzenia akumulatora.

Pierwsze rozwiązanie ma wpływać na mniejszy opór aerodynamiczny podczas ostrego przyspieszania. Drugie natomiast zapewnić stałość i powtarzalność osiągów nawet po kilku ostrych sprintach pod rząd. Dotychczas nie było to tak oczywiste - przy intensywnym korzystaniu z mocnego napędu klienci skarżyli się na spadek jego wydajności.

Dzięki aktualizacji oprogramowania Model S ma podobno przyspieszać 0-100 km/h w 2,4 sekundy. To wynik, którego zdecydowanie może pozazdrościć większość spalinowych supersamochodów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)