Tesla Model 3 najpopularniejszym autem w Europie. Wyprzedziła Golfa i Clio

Tesla Model 3 stała się najpopularniejszym nowym autem w Europie
Tesla Model 3 stała się najpopularniejszym nowym autem w Europie
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński

26.10.2021 09:56, aktual.: 10.03.2023 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znak czasów, czy wynik pandemicznych zawirowań na rynku? Niezależnie od przyczyn, auto elektryczne po raz pierwszy stanęło na najwyższym miejscu europejskiej sprzedaży. To Tesla Model 3, która okazała się hitem września 2021.

Jato Dynamics jak co miesiąc podsumowało rejestracje nowych aut w Europie. Wyniki są naprawdę zaskakujące. Po dominacji Dacii Sandero, we wrześniu na podium wskoczyła Tesla z Modelem 3. To pierwszy samochód elektryczny w historii, który osiągnął tak spektakularny wynik.

Model 3, który we wrześniu 2021 roku znalazł 24 591 chętnych na Starym Kontynencie zanotował 58 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku 2020. Wyprzedził tym samym Renault Clio i Dacię Sandero. Volkswagen Golf, jeszcze do niedawna niekwestionowany lider europejskiego rynku, zasłużył natomiast dopiero na czwartą pozycję.

Za niespodziewanymi wynikami w dużym stopniu stoją produkcyjne problemy, z jakimi boryka się wiele marek. Brak dostępności aut w salonach zdecydowanie przekłada się na wyniki sprzedaży. Nie zmienia to jednak faktu, że rezultat Tesli jest historyczny. Amerykański producent coraz śmielej poczyna sobie w Europie.

Co ciekawe, nie jest to jedyny hit Tesli. Świetne wyniki notuje też Model Y, który sprzedał się w liczbie 8926 egzemplarzy, wyprzedzając wszystkie inne elektryki poza Modelem 3. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Volkswagen ID.3.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)