Tak wygląda pojazd w nowym "Panu Samochodziku". To hybryda popularnych pojazdów

Tak wygląda pojazd w nowym "Panu Samochodziku". To hybryda popularnych pojazdów

W rolę Pana Samochodzika w najnowszej adaptacji Netflixa wcieli się Mateusz Janicki
W rolę Pana Samochodzika w najnowszej adaptacji Netflixa wcieli się Mateusz Janicki
Źródło zdjęć: © netflix
20.05.2023 04:00, aktualizacja: 21.05.2023 10:08

Netflix zaprezentował pierwsze zdjęcie z nowej adaptacji książki Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i Templariusze". Auto, którym będzie poruszał się główny bohater, to połączenie znanych marek.

Trzeba przyznać, że pojazd, który pojawi się w nowej adaptacji książki Nienackieg,o nie każdemu przypadnie do gustu. Widać to chociażby po komentarzach na portalach społecznościowych, gdzie jedni zachwalają koncepcję, a inni twierdzą, że samochód jest po prostu brzydki. Auto wygląda jak hybryda kultowego fiata 125p i ursusa C-330, którego maska jest wciśnięta z przodu. Pojawiły się też głosy, że wóz Pana Samochodzika przypomina tanią podróbkę rolls royce'a silver shadow.

Adaptacje popularnej książki były już kilkukrotnie pokazywane na dużym i małym ekranie. Jedną z najpopularniejszych jest serial z 1972 roku, w którym w rolę głównego bohatera wcielał się Stanisław Mikulski. Wówczas podróżował on o volkswagen model 166 schwimmwagen, któremu na potrzeby produkcji dorobiono bagażnik.

W 1971 roku Pan Samochodzik jeździł  volkswagenem model 166 schwimmwagen
W 1971 roku Pan Samochodzik jeździł volkswagenem model 166 schwimmwagen© EAST_NEWS, INPLUS

W filmie od Netflixa w rolę Pana Samochodzika wcieli się Mateusz Janicki. Partnerować mu będą m. in. Piotr Sega, Kalina Kowalczuk i Olgierd Blecharz. Reżyserią zajął się natomiast Antoni Nykowski. Premiera odbędzie się "wkrótce".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)