Mitsubishi L300

Model
Mitsubishi L300 Zobacz 3 zdjęcia

Mitsubishi L300 to dostawczy samochód typu van, który produkowany jest przez firmę Mitsubishi od 1979 roku. Na całym świecie znany jest pod różnymi nazwami. W 1995 roku w Europie został zastąpiony modelem Space Gear/L400.

Generacje Mitsubishi L300

Produkcję Mitsubishi L300 rozpoczęto w 1979 roku. Auto zostało wprowadzone na rynek w Japonii pod nazwą Delica. Pojazd charakteryzował się silnikiemukrytym pod przednimi fotelami, co skutkowało większą przestrzenią ładunkową. Mitsubishi L300 było czterodrzwiowe, ponadto posiadało odsuwane boczne drzwi. Napęd tworzyły czterocylindrowe, benzynowe silniki o pojemności od 1,4 do 2,0 l. Dieselo pojemności 2,3 l pojawił się dopiero w 1982 roku, by w 1986 roku zostać zamienionym na 2,5 l. Początkowo samochód posiadał napęd na tylne koła, natomiast od 1982 roku można było dostać wersję z napędem na cztery koła. Mitsubishi L300 było także dostępne ze skrzynią ładunkową i z pojedynczą 2-drzwiową kabiną. Obecnie można spotkać tę generację w Indonezji pod nazwą Mitsubishi Colt Solar z silnikiem diesel 2,5 l.

Od 1986 roku produkowano drugą generację Mitsubishi L300. Samochód wydawał się bezpieczniejszy od poprzednika. Znany był pod kilkoma nazwami na całym świecie. W Europie funkcjonował jako Mitsubishi L300, w Japonii – Delica i Delica Star Wagon, w Stanach Zjednoczonych – Van i Wagon, w Australii – Express, w Meksyku – Dodge 1000. Podobnie, jak w poprzedniej generacji, silnik znajdował się pod przednimi fotelami. Pojazd dostępny był w wersji czterodrzwiowej lub pięciodrzwiowej z drzwiami przesuwnymi po obu stronach oraz 2-drzwiową kabiną ze skrzynią ładunkową. Nadwozie produkowano w dwóch rozstawach osi, dwóch wysokościach dachu i w dwóch długościach. Mitsubishi L300 w wersji z trzema siedzeniami z przodu miało dźwignię zmiany biegów umiejscowioną w kolumnie kierowniczej. W pozostałych wersjach, z dwoma fotelami z przodu, dźwignia znajdowała się między nimi.

Na rynku dostępny był Mitsubishi L300 z napędem na cztery koła. Wyposażony był w wyższe zawieszenieoraz reduktor. Ponadto posiadał silniki benzynowe o pojemności od 1,6 do 2,4 l. Można było dostać także wersje z silnikami wysokoprężnymi o pojemności 2,5 l w odmianie turbodoładowanej lub wolnossącej.

1990 rok to pierwsze facelifting Mitsubishi L300. Urozmaicono wygląd samochodu poprzez wprowadzenie nowego zderzaka i reflektorów. Dodatkowe wyposażenie Mitsubishi L300 obejmowało elektryczne szyby, klimatyzację, szklany dach, wspomaganie kierownicy czy automatyczną skrzynię biegów.

Następca Mitsubishi L300 - Space Gear/L400 pojawił się w 1995 roku. W Japonii kontynuowano produkcję Mitsubishi L300 do 1999 roku. Obecnie van można dostać między innymi w Nowej Zelandii.

Licencję Mitsubishi L300 wykorzystuje od 1986 roku Hyundai H100.

Mitsubishi L300 w opinii użytkowników

Kierowcy doceniają Mitsubishi L300 za mocny silnik i funkcjonalność. Zawieszenie również działa bez zarzutów. Wśród minusów wymieniają hałaśliwość i duże spalanie. Ponadto mankamentem jest szybkie rdzewienie.

4.57
Ocena na postawie 49 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
TypSamochód osobowy
SegmentK

Inne modele Mitsubishi

K - Inne modele

Mitsubishi L300: newsy, testy i recenzje

Przyszłość samochodów elektrycznych...

IV Zlot Mitsubishi w Mrągowie był inny niż wcześniejsze

... Mój trzeci, a ogólnie czwarty zlot Mitsubishi zaliczony. Tym razem odbył się na Mazurach w okolicach Mrągowa i Mikołajek. W odróżnieniu od poprzednich było mniej jeżdżenia, ale za to więcej kontaktu z historią i ludźmi. ... Od czterech lat ...

4 miesiące temu

Mitsubishi, nie idź tą drogą. Pajero wypada z oferty

... 37 lat – tyle na rynku utrzymała się jedna z najistotniejszych i najlepszych terenówek, jakie zobaczyły bezdroża. Produkcja Mitsubishi Pajero skończy się w sierpniu, a Europa pożegna się z tym modelem. W polskich salonach pozostało kilkanaście ...

5 miesięcy temu

III Zlot Mitsubishi, czyli jak stać się fanem marki w weekend

... Wyjątkowe marki mają swoje wyjątkowe kluby, a fani budują całą otoczkę, co sprawa, że nie wyobrażasz sobie zmienić auta na inne. Inaczej sprawa wygląda z Mitsubishi. To marka buduje atmosferę i zrzesza fanów, a także sprawia, że chcesz być ...

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie