Tata Indigo

Model
Tata Indigo Zobacz 5 zdjęć

Tata Indigo to samochód osobowy indyjskiego producenta Tata Motors należący do niższej klasy średniej i charakteryzujący się rozsądnym stosunkiem jakości do ceny.

Tata Indigo – informacje ogólne

Model Tata Indigo zaprezentowano po raz pierwszy w Genewie w 2002 roku, do Polski zaś trafił w 2008 roku. Samochód należy do segmentu B, zarówno wyglądem jak i pod względem technicznym wyraźnie wzorowany jest na swoim starszym bracie Tata Indica. Konkurencją dla Indigo są takie samochody jak Fiat Linea, Dacia Logan i Kia Rio.

Tata Indigo – generacje

Powstały dwie generacje modelu Tata Indigo – pierwsza z nich bazująca na modelu Tata Indica produkowana była w latach 2002–2009 w wersji sedan i kombi jako auto klasy S; pojawiły się również nieco zmodyfikowane warianty XL i CS z nieco odmiennymi cechami, np. większymi wymiarami w przypadku wariantu XL. Drugą generację, Indigo Manza, produkowano między 2009 a 2016 rokiem tylko w wersji sedan klasy C. Na polskim rynku zagościła jedynie wersja kombi Indigo pierwszej generacji.

Tata Indigo – dane techniczne

Tata Indigo to samochód z 5-biegową manualną skrzynią biegów i pięcioma miejscami dla pasażerów. Pierwsza generacja Tata Indigo dostępna jest w wersji z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 l (65–89 KM) lub z dieslem 1,4 l (65–71 KM). Wariant Inigo XL oferuje do 101 KM. Samochód sedan Indigo Manza również oferuje silnik benzynowy i diesel, jednak o mocy 70–85 KM. Spalanie Taty Indigo w dieslu wynosi około 6 l/100 km, a w wersji z silnikiem benzynowym 7–8 l/100 km.

Tata Indigo – opinie

Indigo jest jednym z tańszych samochodów na rynku, dlatego należy dostosować swoje oczekiwania do półki cenowej tego modelu. Standardowe wyposażenie stoi na zadowalającym poziomie, wnętrze jest przestronne, a osiągi auta dobre jak na jego klasę. Plusem modelu Tata Indigo jest niskie spalanie, a także wykorzystanie włoskiego silnika, dzięki czemu koszty naprawy nie są wysokie.

Wśród elementów przemawiających na niekorzyść Indigo można wymienić jakoś materiałów czy słabe wytłumienie. Ten model może nie spełnić wymagań bardziej wymagających użytkowników, ale jak na swoją półkę cenową Indygo zbiera całkiem pozytywne oceny od kierowców, którzy się zdecydowali na to auto.

4.93
Ocena na postawie 8 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaTata
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Tata Indigo

Inne modele Tata

B - Inne modele

Tata Indigo: newsy, testy i recenzje

Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie