Mitsubishi RVR

Model
Mitsubishi RVR Zobacz 2 zdjęcia

Mitsubishi RVR jest samochodem produkowanym przez japoński koncern Mitsubishi w latach 1991 – 2002 i od 2010 roku do dzisiaj. Pierwsze dwie generacje RVR sklasyfikowane zostały jako pojazdy MPV (minivan), podczas gdy generacja zaprezentowana w 2010 traktowana jest jako kompaktowy SUV crossover.

Mitsubishi RVR - historia

Sukces Mitsubishi RVR przypisywany jest często okresowi, w jakim auto zadebiutowało. Trwający wówczas w Japonii boom ekonomiczny znacząco przyczynił się do wysokiej sprzedaży modelu w początkowej fazie produkcji. Potencjalnym użytkownikiem SUV-a miał być młody dorosły zamieszkujące duże aglomeracje miejskie, dlatego w pierwszych reklamach Mitsubishi RVR pojawiły się znane postacie Królika Bugs'a i Kaczora Duffy'ego. RVR jest skrótem od Recreation Vechicle Runner, co oddaje główny koncept produkcyjny marki.

Mitsubishi RVR – dane techniczne

W przypadku Mitsubishi RVR wykorzystano japońskie silniki Mitsubishi używane również w innych modelach marki. Ich pojemność waha się od 1,8 do 2,4 litra, a obsługiwane są przez 6-biegową manualną i 5/6-biegową automatyczną skrzynię. Napęd przełożono na przednią część auta, w tym samym położeniu znajduje się jednostka napędowa.

Mitsubishi RVR – wyposażenie

Japoński producent znany jest z ergonomii i wykorzystania każdego centymetra wolnej przestrzeni. Mitsubishi RVR wyposażono w pięć wygodnych siedzeń, które posiadają dodatkowe opcje regulacji, jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni, żeby przewieść np. dłuższe meble tylne siedzenia składają się w stosunku 60/40, co pozwala na uzyskanie dodatkowego miejsca. Ponadto Mitsubishi RVR wyposażone jest w klimatyzację, radio FM z systemem głośników, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, lusterka i fotele oraz elektryczne wspomaganie kierownicy. Jednym z większych zalet wyposażenia Mitsubishi RVR jest pojemny bagażnik, który maksymalnie mieści równowartość 1800 litrów.

Mitsubishi RVR – wymiary

Wymiary Mitsubishi RVR ulegały zmianie zależnie od generacji. Najnowsze modele to klasyczne crossovery, które nie wyróżniają się pod tym kątem spośród innych aut tego segmentu. Mitsubishi RVR ma obecnie 4295 mm długości, 1770 mm szerokości i 1625 mm wysokości. To wszystko z dodatkową optymalizacją podzespołów sprawia, że model sprawdza się zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach podmiejskich. Zbiornik paliwa samochodu mieści 63 litry, a jego całkowita masa to 1380 kg.

Mitsubishi RVR – bezpieczeństwo

Marka Mitsubishi od dawna znana jest z dużej uwagi, jaką przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa swoich modeli. Nie inaczej jest tym razem, RVR wyposażono w inteligentny system kontroli trakcji, ABS, asystenta toru jazdy z dodatkową stabilizacją, czujniki hamowania z kamerą cofania, czujnik zmierzchu i dodatkowe wzmocnienia hamulców. Ponadto samochód posiada podwójne poduszki powietrzne przeznaczone zarówno dla kierowcy, jak i pasażera, wzmocnione pasy bezpieczeństwa oraz wzmocnioną konstrukcję nadwozia.

Mitsubishi RVR – inne rynki

Dzięki bardzo dobremu przyjęciu w Japonii, Mitsubishi postanowiło rozszerzyć ofertę RVR o kolejne rynki. W ten sposób auto można kupić w U.S.A., Chinach, Brazylii, a nawet w Malezji i Indonezji.

4.94
Ocena na postawie 13 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
TypSamochód osobowy
SegmentI

Generacje Mitsubishi RVR

Inne modele Mitsubishi

I - Inne modele

Mitsubishi RVR: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie