Mitsubishi Endeavor

Model
Mitsubishi Endeavor Zobacz 2 zdjęcia

Mitsubishi Endeavor jest średniej klasy autem typu SUV, za którego produkcję od 2004 roku odpowiada pochodzący z Japonii koncern Mitsubishi. Nadwozie zaprojektował w tym przypadku słynny konstruktor Dave O'Connell, a platforma podwozia została oparta o modele Mitsubishi Eclipse i Mitsubishi Galant. To wszystko sprawiło, że Mitsubishi Endeavor debiutując na rynku, zastąpił przestarzały już model Mitsubishi Montero Sport.

Mitsubishi Endeavor – dane techniczne

Aby Mitsubishi Endeavor bez problemu pokonywał dłuższe trasy, sercem samochodu został, znany ze swojej mocy silnik V6 posiadający 4 cylindry i pojemność na poziomie 3,8 litra. Ponadto, jednostka dysponowała mocą 228 KM, co przełożyło się na moment obrotowy, który osiąga maksymalnie ok. 3750 obr/min. Co więcej, silnik V6 obsługuje 4-biegowa półautomatyczna skrzynia, a sama jednostka została umieszczona w przedniej części konstrukcji auta, podobnie jak napęd, który przełożony został wyłącznie na przednią oś. Dzięki temu, Mitsubishi Endeavor znacznie łatwiej pokonuje wzniesienia, jest odporny na silne boczne powiewy wiatru oraz bezpieczniej zachowuje się podczas pokonywania ostrych zakrętów. Właśnie dlatego auto polecane jest szczególnie do dłuższych podróży po trudniejszym terenie np. w lesie.

Mitsubishi Endeavor – wymiary

Mitsubishi Endeavor, jak na SUV-a przystało, dysponuje znacznymi gabarytami, a co za tym idzie przestrzenią, umożliwiającą w podstawowej wersji komfortową jazdę kierowcy i pięciu pasażerów. W ten sposób, długość Mitsubishi Endeavor wynosi prawie 5 metrów czyli 4830 mm, przy szerokości 1870 mm i wysokości 1710 mm. Tak duże rozmiary musiały odbić się na masie auta, która zamyka się w niemal 2 tonach, a dokładniej wynosi 1850 kg. Duże rozmiary niosą za sobą również wiele atutów w postaci m.in. zbiornika, który mieści aż 81 litrów paliwa, co powoduje, że Mitsubishi Endeavor świetnie sprawdza się na dłuższych trasach, kiedy kierowca nie musi często zatrzymywać się na dodatkowe tankowanie. Kolejnym niemniej istotnym elementem jest bagażnik, którego pojemność w tym przypadku wynosi w zależności od rozmieszczenia foteli od 1153 do 2164 litra.

4.32
Ocena na postawie 21 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
TypSamochód osobowy
SegmentD/SUV

Generacje Mitsubishi Endeavor

Inne modele Mitsubishi

Mitsubishi Endeavor: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie