SUV Lamborghini Urus w 2017

SUV Lamborghini Urus w 201723.01.2014 15:19
Lamborghini Urus
Lamborghini Urus
Bartosz Pokrzywiński

Szef Lamborghini zdradził oficjalnie przybliżoną datę premiery SUV-a włoskiej marki. Model Urus ma się pojawić na rynku w 2017 roku.

W 2013 roku Lamborghini potwierdziło oficjalnie, że w niedalekiej przyszłości wprowadzi na rynek SUV-a. Teraz szef marki Stephan Winkelmann zdradził dziennikarzom dokładniejszą datę premiery modelu.

W wywiadzie dla Bloomberga Stephan Winkelmann powiedział, że według obecnych ustaleń wersja produkcyjna Lamborghini Urus ujrzy światło dzienne w 2017 roku, a więc już za trzy lata.

Lamborghini LM002
Lamborghini LM002

Co ciekawe, nie ma żadnej gwarancji, że zostanie zachowana stylistyka z wcześniejszego konceptu ani że nazwa Urus się utrzyma. Jak doskonale wiemy, Lamborghini lubi zmieniać zdanie na temat nazwy modelu.

Cała grupa Volkswagen planuje podbój rynku luksusowych SUV-ów. Porsche dodało do oferty Macana, Bentley wprowadzi swój model w 2016 roku, a Audi bezustannie włącza do oferty nowe auta, jak zapowiadany na 2016 Q1.

Lamborghini Urus nie będzie pierwszym SUV-em włoskiego producenta. W latach 1986-1993 firma produkowała model LM002, który pierwotnie miał być pojazdem wykorzystywanym przez wojsko. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze informacje dotyczące nowego wozu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)