Kia Sorento© Fot. Mateusz Lubczański

Rodzinny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Kia Sorento

Platforma Autokult
25 lipca 2021

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najlepszy samochód dla rodziny to w Polsce bardzo trudna kategoria. Przywykliśmy do tego, że w naszych domostwach parkuje jedno uniwersalne auto. Do tego kluczowe jest, by oferował dobry stosunek ceny do jakości. W tym roku miano najlepszego w tej kategorii przyznaliśmy Kii Sorento.

Duży SUV ze stajni Kii to kolejny model tego producenta, który dobitnie pokazuje, jak wiele można zaproponować odbiorcy za rozsądne pieniądze. Chociaż nie jest to maszyna z dolnej półki cenowej w gamie, obiektywnie dostarcza bardzo dużo za kwotę, którą trzeba zostawić w salonie.

Na pierwszy rzut oka Sorento to przede wszystkim pomnikowe kształty w iście amerykańskim stylu. Już one zwiastują, że w środku dostaniemy do dyspozycji mnóstwo miejsca. Potwierdzają to liczby – bagażnik ma ponad 800 litrów, a jeśli chcemy zabrać więcej osób, możemy skorzystać z dodatkowych 2 miejsc.

Kia Sorento to także szeroki wybór typów napędu. Możemy dostać tu klasycznego diesla lub jedną z dwóch hybryd: HEV lub PHEV. SUV Kii sprawdzi się więc zarówno w domostwach szukających maszyny na długie podróży, ale również tych, które szukają kompromisu i chcą na codziennych miejskich trasach poruszać się oszczędnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (28)