Produkcja Lamborghini Urus w Bratysławie?

Produkcja Lamborghini Urus w Bratysławie?

Produkcja Lamborghini Urus w Bratysławie?
Mariusz Zmysłowski
27.04.2014 09:09, aktualizacja: 08.10.2022 09:27

Lamborghini słynie z budowy sportowych aut z rodowodem. Jakiś czas temu wbrew temu wizerunkowi, zbudowało auto terenowe – model LM002. Teraz może dojść do jeszcze większego precedensu, bo nie dość, że marka chce wprowadzić na rynek SUV-a, to niewykluczone, że będzie on produkowany poza rodzimą manufakturą we Włoszech.

Gdzie Lamborghini mogłoby przenieść produkcję Urusa z Sant’Agata Bolognese? Pogłoski wskazują na to, że SUV może być produkowany na Słowacji, w zakładach VAG-u mieszczących się w Bratysławie. Obecnie montowane są tam trojaczki: Volkswagen Up!, Seat Mii i Škoda Citigo, ale co ważniejsze, tam powstaje również Audi Q7, Porsche Cayenne i Volkswagen Touareg. Urus, który będzie budowany na platformie MQB, również mógłby być montowany właśnie w Bratysławie.

Dla wielu osób będzie to znacznie zmniejszało wartość Urusa. Nic bowiem nie dorówna kunsztowi ręcznie montowanych aut. Warto tu jednak dodać, że towarzystwo w bratysławskich zakładach Urus miałby na dosyć dobrym poziomie. Trzecią maszyną ze szlachecką krwią, oprócz Lamborghini i Porsche, produkowaną w zakładach u naszych południowych sąsiadów, może być SUV Bentleya.

Kiedy zobaczymy pierwsze Urusy na drogach publicznych? Pogłoski wskazują rok 2017.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)