Pożyczył samochód wart ponad 100 tys. zł i... nie oddał

Pożyczył samochód wart ponad 100 tys. zł i... nie oddał

54-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia samochodu
54-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia samochodu
Źródło zdjęć: © Policja Małopolska
19.04.2023 12:21, aktualizacja: 19.04.2023 16:58

Śledczy odzyskali forda, który został przywłaszczony przez 54-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Wartość pojazdu to 115 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Na początku kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zgłosił się przedstawiciel firmy zajmującej się wynajmem pojazdów i zawiadomił o przywłaszczeniu przez jednego z klientów forda wartego 115 tys. zł. Klient nie zwrócił samochodu, pomimo wygaśnięcia umowy najmu i upływu kilku miesięcy, a także kilkukrotnych wezwań do zwrotu pojazdu wysyłanych przez kancelarię adwokacką. Jednocześnie unikał jakiegokolwiek kontaktu.

Mundurowi znaleźli pojazd na terenie powiatu myślenickiego
Mundurowi znaleźli pojazd na terenie powiatu myślenickiego© Policja Małopolska

Mundurowi z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Myślenicach zlokalizowali samochód na terenie powiatu myślenickiego. Na miejscu zastali też 54-latka, którego dane zgadzały się z tymi na umowie najmu samochodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kradzież na jazdę próbną. Wszystko nagrała kamera monitoringu

Odzyskany pojazd został przekazany przedstawicielowi pokrzywdzonej firmy. Mieszkaniec Myślenic usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci samochodu osobowego. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)