Pożyczył samochód wart ponad 100 tys. zł i... nie oddał

54-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia samochodu
54-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia samochodu
Źródło zdjęć: © Policja Małopolska

19.04.2023 12:21, aktual.: 19.04.2023 16:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śledczy odzyskali forda, który został przywłaszczony przez 54-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Wartość pojazdu to 115 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Na początku kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zgłosił się przedstawiciel firmy zajmującej się wynajmem pojazdów i zawiadomił o przywłaszczeniu przez jednego z klientów forda wartego 115 tys. zł. Klient nie zwrócił samochodu, pomimo wygaśnięcia umowy najmu i upływu kilku miesięcy, a także kilkukrotnych wezwań do zwrotu pojazdu wysyłanych przez kancelarię adwokacką. Jednocześnie unikał jakiegokolwiek kontaktu.

Mundurowi znaleźli pojazd na terenie powiatu myślenickiego
Mundurowi znaleźli pojazd na terenie powiatu myślenickiego© Policja Małopolska

Mundurowi z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Myślenicach zlokalizowali samochód na terenie powiatu myślenickiego. Na miejscu zastali też 54-latka, którego dane zgadzały się z tymi na umowie najmu samochodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odzyskany pojazd został przekazany przedstawicielowi pokrzywdzonej firmy. Mieszkaniec Myślenic usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci samochodu osobowego. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także