Policja zablokowała nielegalne wyścigi. Posypały się mandaty

Policja zablokowała nielegalne wyścigi. Posypały się mandaty

Policja kogut policyjny na sygnale radiowóz
Policja kogut policyjny na sygnale radiowóz
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe
05.04.2023 18:02, aktualizacja: 05.04.2023 19:32

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie poinformowali o storpedowaniu planów organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Policjanci wystawili aż 50 mandatów.

Mundurowi ustalili, że nielegalne wydarzenie ma odbyć się 1 kwietnia we wsi Rzetnia w powiecie kępińskim. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, uczestnicy, których miała być ponad setka, uzgadniali szczegóły spotkania za pomocą grupy na jednym z popularnych portali społecznościowych. Do akcji zaangażowano policjantów z powiatu kępińskiego oraz okolicznych: ostrowskiego oraz ostrzeszowskiego.

Na miejscu zastano ponad 70 samochodów. Poddano je kontroli technicznej, która była przeprowadzana dość skrupulatnie. Policjanci byli wyposażeni między innymi w czujniki spalin, urządzenia do sprawdzania przepuszczalności światła w szybach, a także sprzęt do pomiaru prędkości Sprawdzono również elementy, które wystawały poza obręb pojazdu oraz stan trzeźwości kierujących.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi pod Częstochową

Ostatecznie akcja zakończyła się wystawieniem uczestnikom wydarzenia w wieku od 18 do 40 lat aż 50 mandatów, których wartość oscylowała w granicach od 50 do 2000 zł. Dodatkowo zatrzymano również 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie spełniały opisanych w przepisach norm. Ich odzyskanie będzie możliwe dopiero po przejściu kontroli technicznej na stacji diagnostycznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)